Nissan zřejmě hodlá vyrábět elektrická auta ve Velké Británii

Japonská automobilka Nissan oznámila záměr zahájit v továrně v severní Anglii výrobu akumulátorů pro elektrické automobily - tím se mají vytvořit stovky pracovních příležitostí a otevírá se možnost výroby elektrických vozů v Británii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Futuristicky, odvazne designovany model Nissan QASHQAI | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Automobilku Nissan v severoanglickém Sunderlandu navštívil premiér Gordon Brown za doprovodu ministra obchodu lorda Mandelsona. Premiér řekl, že investice 200 milionů liber do továrny na akumulátory je skvělou zprávou pro místní ekonomiku.

Provozovna v Sunderlandu byla vybrána v tuhé soutěži mezi továrnami Nissan v evropských zemích. BBC uvádí, že zahájení výroby akumulátorů sice bude znamenat 350 nových pracovních příležitostí, není však jisté, zda jsou zajištěna stávající místa čtyř tisíc zaměstnanců automobilky v Sunderlandu.

Podle šéfa poradenské firmy KPMG Michaela Stevensona rozhodnutí o výrobě akumulátorů v severní Anglii znamená, že zahájení výroby elektrických vozů Nissan v Británii je nyní pravděpodobnější než jinde v Evropě.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme