Octavia, Fabia, Rapid. V Česku roste počet prodaných nových aut, nejoblíbenější jsou modely Škoda

V Česku se podle statistik prodává stále víc nových aut. Podle zářijových údajů Sdružení dovozců automobilů bylo od počátku roku registrováno přes 205 000 nových osobních vozů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Octavia 2017 na prezentaci v Portugalsku | Foto: Matěj Skalický | Zdroj: Český rozhlas

V porovnání s loňskem stoupl prodej nových aut o 12 000. Ze značek je nejoblíbenější Škoda, pak Volkswagen a třetí je korejská značka Hyundai.

„Nejprodávanějšími vozy jsou Škoda Octavia, následovaná Fabií, Rapidem, Superbem. Pak tam máme Hyundai i30, Volkswagen Golf a na sedmou pozici už se nám dostala Škoda Kodiaq,“ citoval Jana Pokorného ze Sdružení dovozců automobilů Radiožurnál.

Reuters: Úspěch škodovek děsí odbory VW. Vedení chce přestěhovat část české automobilky do Německa

Číst článek

Lidé mají podle sdružení největší zájem o segment terénních aut a SUV. Nejoblíbenější karosérií je kombi.

Ze statistik také vyplývá, že v Česku klesá zájem o nová auta s dieslovým motorem. Zatímco loni přesahoval podíl registrací nových naftových vozidel na českém trhu 42 procent, letos už je to podle Jana Pokorného ze Sdružení dovozců automobilů o čtyři procenta méně.

„Pokleslo nám to na 38 procent, to znamená, tam je skutečně silný pokles. Doplnil nám to benzín. U elektra máme sice drobný nárůst, ale pořád registrace čítají jenom desetiny procenta,“ dodal Pokorný. Nejvíc se v České republice prodávají nová auta s benzinovým motorem.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme