Padne rozsudek v případu vytunelovaných CS Fondů

Městský soud v Praze má dnes vyhlásit rozsudek v kauze vytunelování CS Fondů, které v roce 1997 přišly nákupem bezcenných akcií o více než miliardu korun. Čtveřici obžalovaných tvoří makléř a jednatelé firmy Umana, která transakci zprostředkovala, a předseda představenstva společnosti C.S. Fond, která fondy spravovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní zástupce navrhl, aby činnost obžalovaných byla hodnocena jako podvodné jednání, kterým vznikla škoda velkého rozsahu. Na tento trestný čin pamatuje zákon sazbou v rozsahu od pěti do dvanácti let vězení. Všichni obžalovaní ale trvají na své nevině a požadují zprošťující rozsudek.

Podle obžaloby CS Fondy do února 1997 ovládala finanční skupina Motoinvest prostřednictvím správcovské firmy C.S. Fond. Po trojí změně vlastníka získala C.S. Fond ruská firma Kos-Mos. O tři dny později pak z účtů CS Fondů u Plzeňské banky zmizelo téměř 1,3 miliardy korun a místo nich C.S. Fond koupil veřejně neobchodovatelné akcie společnosti Drůbež Příšovice.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme