Velikonoční svátky: opět plná nákupní centra

Nákupní vozíky plné čokoládových vajíček, zajíců nebo mazanců a fronty u pokladen - právě tak vypadal dnešek ve většině supermarketů. Nákupní horečka týden před Velikonocemi vyhnala do obchodů tisícovky lidí a podobně jako před vánočními svátky nám pořádně provětrala peněženky. Křesťanské oslavy jsou pro mnohé stále častěji více stresem než čímkoliv jiným.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nákupní vozíky | Foto: Jan Rosenauer

"Už mám napečeno. To domácí pečivo je domácí pečivo." Ale ne každý má čas a chuť chystat domácího tradičního beránka nebo mazanec, a tak dnes nebyly výjimkou po okraj naplněné nákupní vozíky, plná parkoviště nákupních center a často i opravdové vyčerpání z předvelikonočního nákupu. "Já bych řekla, že to je poslední." Manžel ale situaci tak růžově neviděl: "Já myslím, že ještě něco proběhnem do Velikonoc."

Jinde ale panuje klid a když přeci jen musí na nákupy, tak jen pro to nejnutnější. Velikonoce nás nemají stresovat. Nákupní šílenství prý stačí jednou za rok. Na Vánoce. "Já mám velké děti. Koupím mazance a beránka, jedu na chalupu."

Radost mají alespoň obchodníci - speciálně v pekařstvích je předvelikonoční doba znát asi nejvíce. Hlavní nápor ale teprve přijde: "Teď je to spíš ochutnávka, aby zjistili, jaké to zboží je. Pak teprv až ten čtvrtek a pátek přijde ten hlavní nápor." "My děláme přes 10 hodin denně a bude ještě hůř."

Velikonoce dorazily i do květinářství. Jsou to přeci jen svátky jara. A tak se není co divit, že na odbyt jde místo růží hlavně zelená tráva.

Markéta Kaclová, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme