Vzájemný obchod mezi Indií a Českou republikou roste

O šanci dalšího nárůstu obchodní výměny mezi Indií a Českou republikou jednal v Indii český premiér Jiří Paroubek. Mluvilo se také o tamních možnostech investic v České republice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dolary

dolary | Foto: Jan Rosenauer

Premiér Paroubek je v otázce indicko-české spolupráce velký optimista. "Už dnes se dá větřit, že do budoucna se obchod České republiky a Indie může pozoruhodným způsobem zlepšit," vyjádřil se Paroubek.

V posledních čtyřech letech se zvýšil obraz vzájemného obchodu ze 150 milionů dolarů na loňských více než 500. Přítomnost předsedy vlády a možnost prezentovat vlastní firmu po jeho boku oceňuje řada podnikatelů včetně tradičních dodavatelů, například plzeňské Škodovky.

"Vždy se zde cenila podpora státu jakémukoliv podnikatelskému subjektu," upozorňuje předseda představenstva a výkonný zástupce Škodovky Jiří Zapletal.

Podle Paroubka by měla Česká republika v Indii především navázat na dobré tradice, které ji provázejí.

Marie Matúšů, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme