Začíná odškodňování klientů zkrachovalých kampeliček

Zajišťovací fond Úřadu pro dohled nad družstevními záložnami odškodňuje klienty zkrachovalých kampeliček. Dnes mají družstevníci První francouzské a záložny Obnova oficiálně poslední den na to, aby písemně prokázali, že k 1. lednu nezrušili členství a mohou tak být odškodněni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Úřadu Oldřich Zajíc Českému rozhlasu 1 Radiožurnálu doplnil, jaké další podmínky musí záložny splnit. Záložna musí splnit podmínky pro přihlášení k zajišťovacímu fondu. Poté vyhlásí administrativní termín, do kterého se mají družstevníci přihlásit se svými požadavky, a v poslední fázi fond vyhlásí výplatní termín.

Dnes mají družstevníci záložny Obnova a První francouzské poslední den na to, aby písemně prokázali, že k 1. lednu nezrušili členství a mohou tak být odškodněni. Podle mluvčího Úřadu Oldřicha Zajíce se odškodnění týká 80 tisíc lidí. Do této chvíle je do fondu přihlášeno 10 záložen. Ten zahájí výplaty v druhé polovině března, kdy začne vyplácet první záložnu v pořadí - Živnostenské spořitelní úvěrní družstvo.

Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme