Autor

Ivana Bernáthová

Znamení:
Jsem štírka a občas jako on bodnu ostnem. Ale vždy to myslím dobře, ve prospěch týmu. A to je vždy s láskou Český rozhlas. 

Životní motto:
Stejně jako volali na Emila Zátopka. Když nemůžeš, přidej! Jako v citronovém lisu mne totiž čas od času přepadají i skvělé nápady. 

Co dělám v rozhlase:
I když se už považuji za doyenku Českého rozhlasu Liberec, stále mě skvělá parta v domečku v Modré ulici v Zeleném údolí baví tak, že u tvorby pořadů pro naše báječné posluchače nechci chybět. A chci přinášet další a další zajímavé příběhy úžasných lidí z Libereckého kraje i rozhovory s řadou slavných osobností, které k nám přijíždějí.

Ráda také dávám tipy na výlety po našem regionu, ten díky horám, jezerům, řekám, lesům, skalám a četným památkám považuji za nejkrásnější na světě.

Je bezvadné, že díky moderním technologiím můžu své reportáže doplnit fotografiemi a videem, které jsem se naučila na „stará kolena“ stříhat. Díky nim se mohou posluchači podívat i ve chvíli, kdy zrovna nemůžou, do přírody, na památky, za zvířaty a také na nejrůznější akce.

A i když to nejhezčí nalézám právě pod Ještědem, v Českém ráji, v Podkrkonoší, Krkonoších i v nádherném kraji kolem Máchova jezera, přece jen mi to nedá, abych nevyrážela dál do Evropy i do exotického světa. I odtamtud ráda přivážím reportáže i rady, jak cestovat, užít si cest do dálav co nejlépe a vrátit se ve zdraví.

Před rozhlasem:
Už jsem byla v televizi, psala jsem do novin, dělala chemickou inženýrku i matku v domácnosti. Všechno mě činilo šťastnou. 

Co mě baví:
Jakékoliv volno, když se mi podaří realizovat gaučing před televizí s naladěným programem řecké TV ERT. 

RSS autora

Články autora

|Ivana Bernáthová |Zprávy z domova

V liberecké zoo se obávají o chov vzácných dravců, ohrožuje je ptačí chřipka

Chovatelé z liberecké zoo teď prožívají obrovský stres. V izolační ubikaci v těsné blízkosti areálu uhynula na ptačí chřipku labuť. Další labutě a husy, které tam byly s ní, veterináři utratili. Chovy řady ptáků jsou teď v uzavřených prostorách. Veterináři ale zahradu zatím nezavřeli. K vidění je pavilon s tropickými ptáky i vzácná kolekce dravců uznávaná po celé Evropě.

|Ivana Bernáthová |nepoužívat - Věda

Speciální nátěr z nanovláken ničí plísně a řasy. Stačí mu k tomu jen sluneční světlo

Vědci z liberecké Technické univerzity vynalezli ve spolupráci s Akademií věd speciální nátěr. Ten umí s pomocí slunečního svitu zlikvidovat na fasádách domů mikroorganismy, jako jsou třeba plísně nebo řasy. Díky novému nátěru z nanovláken navíc zůstávají domy stále čisté, protože fasády líp omyje déšť.

|Ivana Bernáthová |Regiony

Hejtmanem Libereckého kraje je znovu Martin Půta. Kraj povede koalice Starostů pro LK, ANO, ČSSD a ODS

Noví liberečtí krajští zastupitelé v úterý zvolili hejtmanem opět Martina Půtu z hnutí Starostové a nezávislí. V tajné volbě pro něj hlasovalo 30 ze 41 zastupitelů. Stojí v čele krajské koaliční rady složené ze zastupitelů vítězných Starostů pro Liberecký kraj, hnutí ANO, ODS a ČSSD. Staronový hejtman Martin Půta stanovil tři priority nové krajské vlády. Jsou jimi doprava, zdravotnictví a školství.