Autor

Ivana Bernáthová

Znamení:
Jsem štírka a občas jako on bodnu ostnem. Ale vždy to myslím dobře, ve prospěch týmu. A to je vždy s láskou Český rozhlas. 

Životní motto:
Stejně jako volali na Emila Zátopka. Když nemůžeš, přidej! Jako v citronovém lisu mne totiž čas od času přepadají i skvělé nápady. 

Co dělám v rozhlase:
Od rána do noci připravuji reportáže. Baví mne pestrost žánrů, úžasní lidé, kteří žijí okolo nás a jejich příběhy, šikovnost i statečnost. 

Před rozhlasem:
Už jsem byla v televizi, psala jsem do novin, dělala chemickou inženýrku i matku v domácnosti. Všechno mě činilo šťastnou. 

Co mě baví:
Jakékoliv volno, když se mi podaří realizovat gaučing před televizí s naladěným programem řecké TV ERT. 

RSS autora

Články autora

|Ivana Bernáthová |Zprávy z domova

V liberecké zoo se obávají o chov vzácných dravců, ohrožuje je ptačí chřipka

Chovatelé z liberecké zoo teď prožívají obrovský stres. V izolační ubikaci v těsné blízkosti areálu uhynula na ptačí chřipku labuť. Další labutě a husy, které tam byly s ní, veterináři utratili. Chovy řady ptáků jsou teď v uzavřených prostorách. Veterináři ale zahradu zatím nezavřeli. K vidění je pavilon s tropickými ptáky i vzácná kolekce dravců uznávaná po celé Evropě.

|Ivana Bernáthová |nepoužívat - Věda

Speciální nátěr z nanovláken ničí plísně a řasy. Stačí mu k tomu jen sluneční světlo

Vědci z liberecké Technické univerzity vynalezli ve spolupráci s Akademií věd speciální nátěr. Ten umí s pomocí slunečního svitu zlikvidovat na fasádách domů mikroorganismy, jako jsou třeba plísně nebo řasy. Díky novému nátěru z nanovláken navíc zůstávají domy stále čisté, protože fasády líp omyje déšť.

|Ivana Bernáthová |Regiony

Hejtmanem Libereckého kraje je znovu Martin Půta. Kraj povede koalice Starostů pro LK, ANO, ČSSD a ODS

Noví liberečtí krajští zastupitelé v úterý zvolili hejtmanem opět Martina Půtu z hnutí Starostové a nezávislí. V tajné volbě pro něj hlasovalo 30 ze 41 zastupitelů. Stojí v čele krajské koaliční rady složené ze zastupitelů vítězných Starostů pro Liberecký kraj, hnutí ANO, ODS a ČSSD. Staronový hejtman Martin Půta stanovil tři priority nové krajské vlády. Jsou jimi doprava, zdravotnictví a školství.