Na Wall Street přibyla další socha. Pes močil na holčičku upozorňující na nerovnost pohlaví

K ikonické soše býka na newyorské Wall Street před časem přibyla socha holčičky, která odhodlaně stojí proti němu s rukama v bok. Tvůrce ji tam umístil k příležitosti mezinárodního dne žen, aby upozornil na nerovnost mezi pohlavími. Teď je doplnila i socha čůrajícího psíka.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sochy býka a malé dívky na Wall Street v New Yorku.

Nejnovější přírůstek na Wall Street umístil newyorský umělec Alex Gardega a nazval ji „Pissing Pug", v překladu čůrající mopsl. Dílo umístil k nohám dívky (zvané Fearless Girl - pozn. redakce), na kterou má zvíře močit.

Listu New York Post sochař řekl, že sochu holčičky chtěl tímto způsobem degradovat, protože jí považuje za korporátní nesmysl, který podle něj nesouvisí s feminismem a znesvěcuje slavnou sochu býka.

Jeho socha ale na Wall Street vydržela jen tři hodiny, pak ji sochař odnesl. Prý se bál, že ji někdo ukradne a neměl povolení ji tam umístit.

Na sociálních sítích jeho čin sklidil řadu kritických ohlasů. Mnozí ho osočují z nesnášenlivosti vůči ženám. Jiní s Gardegou naopak souhlasí s tím, že socha holčičky je pouze marketingová záležitost.

 

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme