Filmařskou anticenu Zlatou malinu letos získal Adam Sandler

V předvečer udílení Oskarů ohlásili v americkém Los Angeles i letošní nominace na zcela opačnou cenu - takzvanou Zlatou malinu, která se udílí za nehorší počiny v oblasti filmové tvorby. Letošní ročník má absolutního rekordmana, kterým se stal herec, scenárista a producent Adam Sandler.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herec Adam Sandler mezi hereckými kolegyněmi | Zdroj: Reuters

Ten posbíral 11 nominací, přestože cena se uděluje jen v deseti kategoriích. Překonal tak v počtu celkových nominací Eddiho Murphyho.

Úplně nejhůř co se počtu nominací týče, vyhodnotila porota komedii Jack a Jill, v které si Sandler zahrál v mužské i ženské roli zároveň. Dále byl například nominován za scénář k filmu Zrozen být hvězdou.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nominacích na oskarovou anticenu Zlaté maliny mluvil v Ranním Radiožurnálu zpravodaj ČRo Vít Pohanka

„Jeho výkony a nápady jsou pravda hodně kýčovité, ale přesto oblíbené. Film Jack a Jill stál necelých 80 milionů dolarů a vydělal 125 milionů,“ říká zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka.

Anticeny Zlatá malina, které se udělují od roku 1980, se budou letos předávat prvního dubna.

V Los Angeles se dnes budou po 84. udělovat ceny americké filmové akademie. Nejvíc nadějí na zisk Oscara mají tentokrát snímky, které se ohlížejí do historie. Česká kinematografie letos zastoupená nebude.

Vít Pohanka, Jakub Viliš, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme