The Tap Tap vystoupí v Londýně, zahrají i píseň zpěvačky Amy Winehouse

V rámci české kulturní olympijské sezony Czech Open 2012 vystoupí v Londýně kapela The Tap Tap složená z tělesně postižených studentů nebo absolventů škol Jedličkova ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koncert skupiny The Tap Tap na 47. MFF Karlovy Vary | Foto: Filip Jandourek

Skupina, která tvoří jakýsi most mezi světem handicapovaných a zdravých lidí, se představí na populárním festivalu živého umění Whitecross Street Festival v prestižním sále Jerwood Hall.

„Chystáme se v angličtině představit naši hymnu proti konci světa Konec světa – zrušeno! od Tomáše Hanáka a tím chceme zase zvýšit pravděpodobnost, že se nám podaří konci světa zabránit. Dále představíme slavnou písničku od Monty Pythonů Bright Side of Life a Rehab od Amy Winehouse,“ prozradil část programu kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem víkendového Dopoledního Radiožurnálu byl zakladatel a vedoucí kapely The Tap Tap Šimon Ornest

Koncert spolupořádá České centrum v Londýně. „Zapadá především do tématu olympijských her, které mají hlavní titul ‚Inspirujte příští generaci‘. Obejmutí dalších komunit a nejrůznějších sociálních skupin je velkým tématem. Brity nejenom oslovuje, ale také konvenuje s tím, jak všichni chtějí nadcházející sportovní a kulturní zážitek prožít. Kapela je skvělým velvyslancem české kulturní přítomnosti v Londýně a jsme velmi hrdí, že nás reprezentuje právě The Tap Tap,“ řekl Radiožurnálu ředitel centra Ladislav Pflimpfl.

Ornest kapelu založil v roce 1998, když pracoval v Jedličkově ústavu jako vychovatel. The Tap Tap pravidelně vystupují na festivalech v České republice i v zahraničí. Na CD Párty na kolečkách se skupinou spolupracovali David Koller, Ewa Farna nebo Jaroslav Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vystoupení české kapely The Tap Tap si Odpolední Radiožurnál telefonoval s ředitelem Českého centra v Londýně Ladislavem Pflimpflem

Česká kulturní olympijská sezóna probíhá v Londýně už od března. V jejím průběhu viděli diváci české filmy, český design, výtvarné umění a slyšeli koncerty.

„Vystoupení The Tap Tap je jedním z jejích živých vrcholů, v příštím týdnu bude ještě následovat instalace ‚Czech Open‘ – takového závěrečného přehledu toho, co nejlepšího se dělo v Islingtonu v Londýně během sezóny. To je čtvrť, kde jsme se rozhodli působit nejvíc, také díky tomu, že se tam během her Český dům otevírá,“ doplňuje Pflimpfl.

Zdenka Turková, Lucie Maňourová, Marie Sýkorová, Simona Bartošová, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme