Czech Open

Czech Open v textech na iROZHLASU

|Oto Gutwirth, Radek Šamša |Ostatní sporty

Pardubice hostí festival deskových her. V šachách lze stále překvapit, míní loňský vítěz turnaje

Tisíce šachistů obsadili pardubickou ČEZ Arenu. Už po sedmadvacáté se v ní koná festival šachu a her Czech Open. Ten je výjimečný i v tom, že nikde na světě větší není. U šachovnic budou řešit tahy tisíce hráčů třeba z Ruska, Mongolska nebo Jižní Koreje. Ale kromě toho tam budou i další deskové hry, luštění křížovek, sudoku, nebo se ozve cvakání Rubikovy kostky.

|Aleš Procházka |Ostatní sporty

Tradiční florbalový turnaj Czech Open startuje už za týden

Mezi desítku nejvýznamnějších sportovních akcí pořádaných každoročně v Praze patří i ta, která odstartuje přesně za týden. Utká se na ní 269 florbalových družstev z 21 zemí, 4200 účastníků a odehraje úctyhodná porce bezmála sedmi stovek utkání hraných ve 13 pražských halách. Taková je vizitka tradičního turnaje Czech Open, jehož 22. ročník začne v hlavním městě přesně za týden.

|Simona Bartošová, Oto Gutwirth |Regiony

V Pardubicích se vedle šachů soutěží i ve skládání Rubikovy kostky. Poslepu

Mezinárodní festival šachu a her Czech Open ovládl pardubickou ČEZ Arenu. V plném proudu jsou šachové turnaje, divácky atraktivní je skládání Rubikovy kostky. Ne náhodou v Pardubicích v minulosti padl světový rekord - turnaj právě tady na festivalu Czech Open se těší velké popularitě a přitahuje ty nejlepší na světě. Hraje se ale i bridž, go, dáma a dnes začíná i populární scrabble. A také málo tradiční a až exotické disciplíny.

|Jakub Kanta, David Nyč |Ostatní sporty

Czech Open: Dóža sledoval vyřazení Pixba od 'svého' Chodova pouze z lavičky

Prahu po roce opět zaplavili florbalisté ze všech koutů světa. Pojedenadvacáté se zde totiž koná nejprestižnější klubový turnaj světa Czech Open. Už ve čtvrtfinále skončil obhájce prvenství v elitní mužské kategorii švédský celek Pixbo Wallenstam. V jeho dresu se v Praze poprvé představil odchovanec Chodova Patrik Dóža, který si postupně zvyká na angažmá v jednom z nejúspěšnějších evropských klubů.

|Pavel Petr, Štěpán Pokorný |Ostatní sporty

Českým florbalistům chybí oproti Švédům skoro vše

Florbalový Czech Open uzavřel v pražské hale na Podvinném mlýně dvacátý ročník. V kategorii žen triumfoval pražský Herbadent, který ve finále zdolal švédský IBK Dalen 5:4. Hlavní pozornost ale byla upřena na mužskou elitní kategorii. Ve finále švédský Pixbo Wallenstam zdolal švýcarský Wiler Ersigen 9:5. Pro české týmy turnaj skončil už ve čtvrtfinále.