V anketě Žebřík zvítězil Kryštof, Klus a Anna K., Chinaski dostali speciální cenu

Vítězi hudební ankety Žebřík za rok 2012 se stali zpěváci Tomáš Klus a Anna K., skupinou roku je Kryštof. Nejlepším albem je Akrobat skupiny UDG a skladbou Run, Run, Run od Celeste Buckingham.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštof na festivalu Sázava fest 2010

Kryštof na festivalu Sázava fest 2010 | Foto: Josef Jan Kopecký

Hudební anketu celkově ovládla skupina Kryštof. Krom ocenění za skupinu roku se totiž její frontman Richard Krajčo umístil druhý v kategorii zpěvák roku.

Druhé pozice obsadila skupina také v kategoriích album a videoklip roku.

O vítězích ankety, kteří si ze slavnostního večera v plzeňském Parkhotelu odnesli bronzové sošky z dílny výtvarníka Václava Česáka, rozhodlo hlasování fanoušků formou SMS zpráv.

„Celkem sedmadvacet cen se předalo v devíti kategoriích. Předali jsme také charitativní ocenění skupině The Tap Tap, kterou tvoří studenti nebo absolventi Jedličkova ústavu,“ říká ředitel hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Speciální cenu získala skupina Chinaski. „Tentokrát jsme se rozhodli tuhle doživotní cenu dát Chinaski, protože tahle kapela mimochodem také slaví dvacet let jako Žebřík a taky získala těch klasických cen v rámci ankety Žebřík několik,“ vysvětluje Hudec.

„Také tu často vystupovala, takže oni byli tím nejvhodnějším kandidátem pro tohle ocenění,“ dodává.

„Velký dík zaslouží Tomáš Hanák a Klára Vytisková za skvělé moderování,“ vyzdvihnul ředitel oba moderátory.

Nejlepším videoklipem se stal Jediná od skupiny Kofe-in a objevem roku pražská kapela A Banquet.

Monika Červená, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme