Zpěvák Richard Müller křtil novou desku se slovenským prezidentem

Poprvé v historii Slovenska křtil desku muzikantovi prezident. Zpěvák Richard Müller si totiž na uvedení nového alba Hlasy 2 pozval slovenskou hlavu státu Andreje Kisku. Ten mu album pokřtil stylově - vínem Müller.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Müller vydal nové album, pokřtil mu ho slovenský prezident Kiska (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec

„Na jeho hudbě jsem vyrůstal. Jeho písničky byly moje dětství a mládí. Jsem velmi rád, že jsem tu mohl dnes být a album pokřtít,“ přiznal slovenský prezident Andrej Kiska.

Hudba Richarda Müllera je i úspěšným vývozním artiklem Slovenska. „Jsem rád, že je velmi populární a známý i v Čechách, takže jsme na něj hrdí,“ dodal prezident.

Spojovat své jméno s konkrétním politikem se umělci nemusí vždy vyplatit – je to velmi riskantní. Richard Müller ale s pozváním prezidenta neváhal:

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové album Richarda Müllera pokřtil slovenský prezident Andrej Kiska, křest navštívil i reportér ČRo Petr Vavrouška

„Pro mě je to člověk, který by měl demonstrovat úroveň svého národa, tak mi nedošlo, že bych to měl klasifikovat, že přišel politik,“ říká Richard Müller. Jeho nové album Hlasy 2 pokřtil prezident symbolicky vínem Müller.

Pozvání politika na křest může být i závazkem do budoucna. „Záleží na tom, s čím by bylo potřeba pomoc. Jestli s autem nebo podobně. Mám spoustu známých lékařů, takže když by bylo třeba, pomůžu,“ žertuje zpěvák.

V rámci turné k albu Hlasy 2 bude třiapadesátiletý Richard Müller koncertovat i v České republice. Na přelomu října a listopadu má pro české diváky naplánováno 8 vystoupení.

Petr Vavrouška, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme