Česká produkce masa loni klesala, ceny naopak stoupaly, zjistil ČSÚ

Zemědělci už delší dobu varovali, že klesá vlastní národní produkce masa. Teď jejich obavám dává za pravdu i zjištění Českého statistického úřadu. Výroba masa se loni meziročně v Česku snížila o 2,4 procenta na 447 tisíc a půl tuny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maso (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Vepřového masa loni farmáři dodali o 2,25 procenta méně. Hovězího a telecího masa o 1,4 procenta a o téměř 3 procenta klesla produkce drůbežího masa.

Zemědělci už předloni varovali, že zatímco náklady rostou, výkupní ceny se nemění a farmáři jsou pod velkým tlakem zahraniční konkurence.

Zejména obchodní řetězce dovážely maso z Polska, ale třeba také kuřata z Latinské Ameriky a podobně. Dovoz masa a masných výrobků stoupl během 14 let ze 2 miliard korun v roce 1999 na téměř 26 miliard v roce 2012.

Přehrát

00:00 / 00:00

O produkci českého masa a cenách informovala redaktorka Jitka Hanžlová

Chovatelům jatečních zvířat výrazně narostly účty za energii. Dále zdražila nafta na pohon traktorů a strojů. Zpřísňují se požadavky Evropské unie na podmínky zvířat při chovu. To znamená velké investice do zařízení nebo přestavby. Nejprve to byla drůbež, loni prasata.

Přitom mnozí evropští zemědělci - na rozdíl od těch českých - nové směrnice nerespektovali a byli tak vlastně zvýhodněni.

Předloni zdražilo i krmení, loni stoupala na světových trzích cena obilovin, hlavně pšenice. Zatímco loni byly ceny krmiv - sóji a obilí - asi o 30 procent meziročně vyšší, cena jatečných prasat stoupla jen o tři procenta.

Raději pěstují řepku

I v Česku se hodně zemědělců vrhlo raději na pěstování řepky, protože u ní mají jistý odbyt. Mnoho farmářů tak chovy raději zrušilo.

Nicméně ti, co vytrvali, mohli dosáhnout na vyšší výkupní ceny. A podle údajů statistického úřadu nejspíš také dosáhli.

Nejdřív prudce vzrostla poptávka po vepřovém z Ruska. A zároveň se němečtí zemědělci dohodli s masokombináty na růstu cen. To všechno dohromady pomohlo i českým farmářům. Díky tomu loni stouply meziročně ceny drůbeže o 7 procent, přes 2,5 procenta zdražilo vepřové a o půl procenta jateční skot.

Vývoj výroby hovězího, vepřového a drůbežího masa 2008 - 2013 | Foto: ČTK

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme