Řešení dvojvládí u policie by mělo být známé do středy, řekl Chovanec

Spor o to, kdo má být policejním prezidentem, by měl být vyřešen do středy příštího týdne. Po dnešní schůzce s odvolaným Martinem Červíčkem to řekl nový ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD. Se současným policejním šéfem Petrem Lessym se Chovanec setkal už včera, Lessy mu nabídl svou rezignaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Chovanec | Foto: Filip Jandourek

„Dnešek byl schůzkou s panem Červíčkem, na pondělí počítám, že se potkám s oběma pány k dořešení problému, a středa je den, kdy oznámíme, zda jsme k dohodě došli, nebo ne,“ uvedl ministr vnitra.

V úvahu stále připadají tři řešení. Buď Lessy s Červíčkem ustoupí a ministr vypíše výběrové řízení na nového policejního prezidenta, nebo se bude muset sestavit pracovní skupina k rozkladu, který podal Červíček. Případně může dojít i na správní žalobu.

Předchůdce Chovance Martin Pecina zrušil na začátku ledna rozhodnutí o jmenování Červíčka policejním prezidentem. Ukončil tím policejní dvojvládí, které vzniklo poté, co vrátil loni v prosinci Lessyho do funkce.

Lessy skončil v čele policie kvůli obvinění z pomluvy, někdejší ministr vnitra Jan Kubice ho odvolal v srpnu 2012. Lessy se soudil a Městský soud v Praze nakonec stíhání zastavil jako neoprávněné. Mezitím se vedení policie ujal Červíček.

Martin Karlík, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme