policejní prezident

| ČRo |Zprávy z domova

Policejní odbory se reorganizace neobávají. Věří v garance policejního prezidenta

Koaliční roztržka kvůli reorganizaci elitních policejních útvarů se po krátkém oddechovém čase znovu vyhrotila. Ministr vnitra Milan Chovanec z ČSSD navzdory výhradám z koaličního hnutí ANO kritizovanou policejní reorganizaci podepsal. Proti reorganizaci jsou ale detektivové z ÚOOZ. Přes 280 z nich ji požaduje zastavit. Neobávají se jí naopak policejní odbory.

| ČRo, mta |Zprávy z domova

Vedení policie chce, aby se situací kolem reorganizace zabývala Bezpečnostní rada

Policejní prezidium chce požádat premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o svolání Bezpečnostní rady státu. Oznámil to policejní prezident Tomáš Tuhý. Reaguje tak na napjatou situaci kolem chystané policejní reformy. Tuhý se důrazně ohradil proti tomu, že Vrchní státní zastupitelství v Olomouci chce prověřit změny v policejním sboru a jeho žalobci chtějí vyslechnout špičky policie, tedy právě Tuhého a jeho náměstka Zdeňka Laubeho. Podle Tuhého je postup zastupitelství v Olomouci podivný.

|Andrea Kratinová, Simona Bartošová, Veronika Hlaváčová, Antonín Viktora |Regiony

Zlínský policejní ředitel rezignoval. Jeho náměstek čelí podezření ze střetu zájmů

Ředitel krajské policie ve Zlíně Bedřich Koutný rezignoval. Z funkce odejde poslední červencový den. Důvodem jeho rozhodnutí je prý znechucení z mediálního tlaku na něj i na jeho náměstka Jaroslava Vaňka, kterého prošetřuje policejní prezidium pro údajný střet zájmů. Na kauzu před třemi týdny upozornil Český rozhlas.

|Jana Zemková, mad |Regiony

Policista z Lipníka nad Bečvou, který vynesl dítě z hořícího domu, získal medaili za statečnost

Vojtěch Školudík dnes dostal medaili za statečnost. Policejní prezident tak ocenil jeho pohotovost a odvahu, kterou prokázal před pár týdny u požáru bytovky na Přerovsku. V noci před Velikonocemi ze zakouřeného bytu na poslední chvíli vynesl osmiletého chlapce. Šestadvacetiletý policista z Lipníka nad Bečvou se při tom sám nadýchal jedovatého kouře. Za hrdinu se ale nepokládá, prý by to udělal každý člověk.