Skupina Pussy Riot vyloučila ze svých řad dvě omilostněné aktivistky

Ruské aktivistky Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová už nejsou členkami punkové kapely Pussy Riot. Jejich současné aktivity se prý rozcházejí s původní myšlenkou skupiny. Zbylé členky kapely to oznámily na internetu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marija Aljochinová (vlevo) a Naděžda Tolokonnikovová ze skupiny Pussy Riot na tiskové konferenci | Foto: Reuters

Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vystoupily v New Yorku na koncertě pořádaném organizací Amnesty International. Na podium je přizvala zpěvačka Madonna.

„Bojujte s námi za svobodu! Společně zvítězíme, když se nebudeme bát ukázat, jak je pro nás svoboda důležitá a že se o ni nenecháme připravit,“ skandovala Aljochinová.

Zbylá šestice aktivistek z Pussy Riot ale mezitím v Moskvě oznámila, že se od dvou členek distancuje. Jejich aktivity se prý neshodují s názory kapely.

Pussy Riot by prý měly vystupovat pouze ilegálně a neočekávaně a nezúčastňovat se velkých komerčních akcí po boku slavných hvězd.

Aljochinovou a Tolokonnikovovou odsoudila před dvěma lety ruská justice za kontroverzní vystoupení v pravoslavném moskevském chrámu namířené proti Vladimiru Putinovi. V prosinci loňského roku se díky prezidentské amnestii dostaly na svobodu.

Pavlína Nečásková, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme