Legenda filmové hudby Ennio Morricone vystoupí v Praze

Autor hudby k filmům Tenkrát na západě, Profesionál nebo seriálu Chobotnice je v Praze. Italský skladatel Ennio Moricone odehraje v roli dirigenta večer koncert s maďarským symfonickým orchestrem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ennio Morricone na zkoušce s Českým národním symfonickým orchestrem | Zdroj: ČTK

„Pevně věřím, že se uvidíme v nedělí 9. února na koncertě v Praze. Miluju tohle překrásné město,“ nechal se slyšet v Ennio Morricone. Jeho filmová hudba je snadno rozpoznatelná po několika taktech. Často experimentuje a zdůrazňuje psychologii postav a napínavý děj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pozvánku na koncert Ennia Morriconeho připravila redaktorka Zuzana Vlčková

„Morricone se prosazoval nejprve jako autor hudby k italským westernům, tzv. špagety westernům. Je zajímavé, že při komponování použil i zcela neobvyklých zvuků jako vrzání vodního čerpadla v souladu s teorií, že každý přirozeně vytvořený zvuk je hudba,“ říká hudební dramaturg Petr Vacek.

Morricone se věnuje ale i koncertní hudbě, ve které se jako skladatel projevuje konzervativněji. Večer bude dirigovat maďarský symfonický orchestr doplněný skoro osmdesáti sboristy. Na programu je výbor nejlepších skladeb z jeho padesátileté tvůrčí kariéry.

Pětaosmdesátiletý Ennio Morricone, který složil hudbu k více než pěti stovkám filmů a seriálů, se v Praze nepředstavuje poprvé. Ohromný úspěch měly jeho dva koncerty v rámci festivalu Prague Proms v roce 2011.

Zuzana Vlčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme