Někdejší prezidentský kandidát Franz bude poradcem ministra kultury

Bývalý prezidentský kandidát a umělec Vladimír Franz bude poradcem ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Hnutí ANO ho původně navrhlo na funkci náměstka, ale Franz se nakonec s Hermanem dohodl na postu poradce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Franz | Foto: Alžběta Švarcová

„Toho si budu velmi vážit, protože pan profesor je renomovanou osobností uměleckého světa, a budeme v této formě spolupracovat,“ potvrdil Radiožurnálu ministr a doplnil:

„Přece jenom náměstek je více státní úředník zatížený celkem značnou administrativou, která někdy může znemožňovat věnovat se umělecké činnosti.“

Hudebník a výtvarník Franz funkci náměstka odmítl, protože je pro něj příliš spjatá s politikou: „Postavení poradce mi dává daleko větší svobodu právě z hlediska profesního uplatnění v tom, co dělám nebo bych chtěl, než kdybych měl být uvázán politice daleko víc než české kultuře,“ řekl Franz.

Ministr Herman už má všechny čtyři náměstky. Posledním z nich se stal René Schreier, který byl dříve ekonomickým náměstkem Ústavu pro studium totalitních režimů a odešel, když v čele Ústavu skončil právě Herman.

Michaela Vetešková, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme