Vláda odvolala předsedu Státní správy hmotných rezerv Páleníka

Vláda odvolala předsedu Státní správy hmotných rezerv Ondreje Páleníka, který měl od loňského června volno kvůli obvinění v kauze bývalé šéfky premiérovy kanceláře Jany Nagyové, dnes Nečasové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Správy státních hmotných rezerv a bývalý náčelník Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník po propuštění z vazby | Zdroj: ČTK

"Odvolávám ke dni 12. února 2014 Ondreje Páleníka z funkce předsedy správy státních hmotných rezerv, zrušuje ke dni 12. února 2014 Tomáši Perutkovi pověření řízením státních hmotných rezerv a jmenuje s účinností od 13. února 2014 Pavla Švagra předsedou státních hmotných rezerv," řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD.

Švagr byl od roku 2009 náměstkem generálního ředitele ČD pro personální záležitosti, loni v srpnu byl z této funkce odvolán. Byl také tajemníkem stínové vlády ČSSD. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, kde poté působil jako odborný asistent na katedře managementu VŠE.

V roce 1998 se stal poradcem ministra pro místní rozvoj, o dva roky později zamířil do čela Státního fondu dopravní infrastruktury, který vedl sedm let. Poté působil na Správě železniční dopravní cesty a jako poradce na Českých drahách.

ČTK, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme