Frýdek-Místek chce čelit nezaměstnanosti vybudováním nové průmyslové zóny

Na úřady práce v Moravskoslezském kraji míří stále více lidí. Nejhorší situace je na Bruntálsku a Karvinsku. Rostoucí krize těžkého průmyslu navíc žádné zlepšení neslibuje. V nejistotě zůstávají hlavně stovky havířů, kteří mohou naplno pocítit útlum těžby. Některá města v regionu se proto chystají na černý scénář. Například Frýdek-Místek by chtěl postavit další průmyslovou zónu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průmyslová zóna Holešov | Foto: Roman Verner

Okres Frýdek-Místek má sice v kraji jednu z nejnižších nezaměstnaností, kvůli krizi společnosti OKD ale hrozí hromadné propouštění na Dolu Paskov.

I když dnes ani sami těžaři nevědí, kdy vyjedou poslední důlní vozíky, frýdecko-místecká radnice se už teď chce připravit na možné problémy. V místě kde se dřív proháněli vojáci, by mohli dostat šanci lidé bez práce.

Přehrát

00:00 / 00:00

O plánu na stavbu průmyslové zóny ve Frýdku-Místku informuje Stanislav Janalík

„Pracujeme na přípravě průmyslové zóny v lokalitě bývalých kasáren na Palkovické, kam se budeme snažit přitáhnout nové investory. Už máme v hledáčku dva až tři zájemce, kteří by tam rádi šli, ale musíme ještě připravit podmínky tak, aby jim to vyhovovalo,“ říká primátor Michal Pobucký z ČSSD.

O jaké firmy jde zatím odmítl prozradit. Město musí v areálu hlavně vybudovat chybějící inženýrské sítě, problém by ale mohlo mít s penězi. „Je to v koordinaci města. Bohužel žádné dotační tituly moc neexistují. Ale uvidíme, co bude v dalších letech,“ dodává primátor.

Kdy by na místě bývalých kasáren mohly stát nové výrobní haly zatím radnice netuší. Podobně chce s vysokou nezaměstnaností bojovat také nedaleký Havířov, který už má areál po bývalém dolu Dukla pro investory takřka připravený.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme