Podvodníci se v Třebíči vydávali za zástupce firmy, která dělá elektronické aukce

V Třebíči se objevili podvodní prodejci energie. Představovali se jako agenti firmy Bohemia Energy, která pro město pořádala elektronické aukce. Veškeré dokumenty spojené s aukcí se ale podepisují výhradně na radnici. Prodejci se tak z lidí snažili vylákat podpis pod mnohdy nevýhodné smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podpis (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Podvodní prodejci nedbali na vyhlášku zakazující podomní prodej a obcházeli třebíčské domácnosti. Naposledy byli tento týden viděni v Novodvorské ulici.

Tvrdili, že za obyvateli chodí na základě výsledku elektronické aukce, kterou pořádalo město. „Tímto způsobem se snaží v lidech vzbudit důvěru, že se jedná o věc, která je posvěcena městem,“ říká nezávislý místostarosta Pavel Pacal.

Vše navíc vypadalo velmi věrohodně. „Ti lidé mají výstřižky novinových článků, mají na sobě dokonce uniformy Bohemia Energy, snaží se působit důvěryhodně,“ dodává Pacal. Město se však od takového jednání distancuje a místostarosta vzkazuje, aby lidé podobným obchodníkům nevěřili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti zjišťoval redaktor Michal Malý

Společnost Bohemia Energy o vzniklé situaci ví a snaží se problém řešit. Do Třebíče už prý vyslala delegaci, která se osobně omluví i starostovi Pavlu Heřmanovi.

„Náš zástupce, nevím, jestli už tam byl, ale měli navštívit starostu a za vzniklou situaci se omluvit. Protože nás to mrzí, je nám to líto, není to standardní situace. Je tam pochybení,“ potvrzuje PR manažerka Alžběta Šťastná.

Podle všeho totiž šlo o zástupce jiné společnosti, kterou si Bohemia Energy najala. Za vzniklý prohřešek už byli řádně potrestáni. „My jsme to okamžitě vyřešili. Byly tam nějaké přísné postihy, v krajním případě tam bylo až rozvázání pracovního poměru,“ shrnula Šťastná.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme