Větrný zámeček na Křemešníku zřejmě brzy ukáže návštěvníkům své poklady

Do Větrného zámečku na Křemešníku by se už brzy mohli podívat první návštěvníci. Prvorepubliková budova, ve které žil sochař a medailér Josef Šejnost, byla několik let prázdná. Teď ji dává dohromady nový majitel Jiří Kovář, který ji chce zpřístupnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled z rozhledny na Křemešníku | Foto: Irena Šarounová

Spolupracuje přitom také se společností Matice Křemešnická, která už loni otevřela turistům například místní kostel. Její člen Jan Matějů je potěšen.

„Věříme, že se dohodneme na tom, že už pro letošní turistickou sezonu rozšíříme ten okruh alespoň o část Větrného zámku. Takže pro nás je to informace velmi pozitivní,“ říká Matějů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž na Větrném zámečku natočila Andrea Bartůňková

Nový majitel v budově našel také unikát - formy na pamětní medaile, které vytvářel původní vlastník Josef Šejnost. Kovář teď čeká, jestli se o formy někdo přihlásí:

„Ale pokud se jejich majitel, ať už je to vnučka pana Šejnosty, anebo dřívější majitel, rozhodne tyto formy tady zanechat, určitě bychom to přivítali a byly by součástí prohlídky celého křemešnického komplexu,“ dodává.


Zvětšit mapu

Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme