V Jindřichově Hradci chtějí vytvořit digitální mapu města

Jindřichohradecká radnice vypracuje digitální mapu města. Zahrnout do ní chce plány kanalizace, veřejného osvětlení nebo zeleně, a to včetně popisu jejich stavu. Do digitální mapy budou moci nahlížet nejen úředníci, ale i občané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otevření Pražské ulice v Jindřichově Hradci | Foto: Lucie Hochmanová

Zrychlit by se tak měla řada jednání, myslí si místostarosta Pavel Vejvar z Volby pro město:

„Nejenom že to bude mít větší přehlednost dokumentace, ale řada místních šetření by odpadla, protože tyto věci budou tímto podkladem a nemusí se svolávat.“

Město navíc plánuje další zmapování dešťové kanalizace. Už loni odborná firma zdokumentovala stav kanalizace v místních částech Radouňka, Děbolín, Políkno a Matná i to, kudy kanalizace vede. Letos bude pokračovat v Buku, Horním Žďáru nebo Dolním Skrýchově.

I tato data budou zanesena do digitální mapy. „Na letošní rok bude ještě vyhlášena pasportizace kompletního veřejného osvětlení, protože to je další věc, která nebyla. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby tam v budoucnu byly všechny sítě,“ říká starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka z ČSSD.


Zvětšit mapu

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme