Ani jsem nedoufal v tak rychlý čas, říká nachlazený evropský rekordman Maslák

Fanoušci atletiky viděli v pražské O2 areně nejlepší evropský čas všech dob na trati 500 metrů. Postaral se o něj český sprinter Pavel Maslák a potvrdil tak výbornou formu před halovým mistrovstvím světa v polských Sopotech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák v cíli rekordního běhu na 500 metrů | Zdroj: ČTK

„Ukázalo mi to hodně, protože jsem trošku nachlazený, a i přesto mi to běželo dobře, takže se nemám čeho bát. Tedy pokud mě ta nemoc nesejme ještě víc,“ doufal po doběhu Pavel Maslák.

Pro mistra Evropy na 400 metrů by to bylo hodně nepříjemné. Má totiž životní formu a časem 1 minuta a 36 setin sekundy zaostal na pětistovce za světovým maximem o 19 setin.

Přehrát

00:00 / 00:00

S atlety po mítinku Praha Indoor 2014 mluvil Jakub Marek

Českého sprintera ale nemrzelo, že tento čas nepřekonal. „Ne, na to jsem nemyslel, protože jsem věděl, že je to strašně kvalitní výkon, a nedoufal jsem ani v tak rychlý čas, jako jsem běžel teď, takže jsem určitě spokojený,“ říkal dobře naladěný Maslák.

Ten si stejně jako další atleti pochvaloval atmosférů na mítinku, který byl generálkou na halové mistrovství Evropy v příštím roce.

„V hale byla skvělá atmosféra, mám moc ráda závodění v takových velkých arénách. Lidé fandí a přenášejí na mě hodně pozitivní energie. Pak cítím, že skáču nejlépe, jak umím,“ těšilo dvojnásobnou mistryni světa Chorvatku Blanku Vlašičovou.

V Praze zářili výškaři. Ivan Uchov vyrovnal evropský rekord

Číst článek

Po povedeném pokusu na dvou metrech pak vracející se atletka ukázala pražskému publiku i slzy štěstí.

„Jsem moc šťastná. Nečekala jsem, že skočím dva metry. Hlavně po nepovedeném prvním závodě, kde jsem trochu ztratila sebevědomí. Na tréninku jsem skočila nejvíc 198 centimetrů a neměla jsem tolik skoků a stabilní techniku,“ dodala atletka, která po vleklém zranění opět myslí na nejvyšší příčky.

Na ty myslí i ruský výškař Ivan Uchov, který zůstal v O2 areně jen o centimetr za halovým světovým rekordem Kubánce Sotomayra. A výkonen 242 centimerů vyrovnal evropské maximum.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme