Amazon v Brně nakonec nejspíš bude, radní schválili dodatek smlouvy

V Brně oživili možnost investice amerického internetového obchodu Amazon. Tamní radní schválili upravený dodatek ke smlouvě s developerem, který jí má otevřít cestu. Neví se ale, zda ho podpoří zastupitelé, ani zda americký investor o stavbu velkoskladu v černovické průmyslové zóně ještě stojí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký internetový obchod Amazon plánuje v Dobrovízi u Prahy postavit nové distribuční centrum. Na snímku ze 14. listopadu je objekt, který je již v provozu a těsně sousedí s bytovou výstavbou v obci | Foto: ČTK

Upravený dodatek řeší spory, které spolu dosud brněnští politici kolem Amazonu měli.

Jde o větší účast investora na vybudování speciálního sjezdu z dálnice D1 k oblasti, kde by mohl Amazon podnikat. Právě spoluprací na stavbě sjezdu město podmiňuje prodej pozemků pro distribuční centrum internetového giganta.

Primátor Brna Roman Onderka z ČSSD teď považuje spory politiků za vyřešené. „Vnímám komunikaci s koaličním partnerem jako dohodu koalice sociální demokracie a ODS,“ řekl.

Ani v novém znění ale dodatek jednoznačnou podporu v radě neměl - pro bylo 8 z 11 radních. Například Libor Šťástka z ODS žádá příslib, že Amazon pomůže řešit zaměstnanost v regionu.

„Amazon by měl jasně deklarovat, že uvedených 1500 míst bude primárně pro obyvatele Brna či Jihomoravského kraje. Nedokážu si představit, že 1500 zaměstnanců z Balkánu vyřeší nezaměstnanost v České republice,“ poznamenal.

Dokument projednají 18. března zastupitelé. Letos už jednali o Amazonu vícekrát, dveře do města mu ale neotevřeli. Investor se k poslednímu vývoji ještě nevyjádřil. Podle ředitele developerské společnosti CTP Tomáše Budaře už firma s výkupem pozemků začala.

„Na základě výsledků dnešní rady si troufám říct, že smlouva bude hlasována v zastupitelstvu 18. března v rámci koalice, čímž by měla být zajištěna nadpoloviční většina hlasů, a mělo by se tak jednat o formalitu,“ myslí si.

Pokud Amazon své centrum na jižní Moravě postaví, v regionu vznikne zmiňovaných 1500 nových pracovních míst. Další distribuční centrum americké firmy má být umístěno v Dobrovízi u Prahy.

Schéma průmyslové zóny Černovická terasa v Brně s vyznačením místa, kde by měl vyrůst velkosklad společnosti Amazon | Foto: ČTK

Amazon | Foto: Český rozhlas

Vladan Dokoupil, Simona Bartošová, Veronika Neprašová, Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme