Egyptská policie objevila v Káhiře český nevěstinec, případ zatím vyšetřuje

Češi v zahraničí úspěšně podnikají v různých odvětvích, včetně ilegálních. V Káhiře egyptská policie objevila nevěstinec, který provozovali čeští kuplíři. Prostituce je v zemi nezákonná a případ dostala na stůl místní prokuratura.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prostituce (ilustrační foto)

Prostituce (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Čeští státní příslušníci si pronajali vilu v bohaté čtvrti al-Maádí, kam podle všeho přiváželi prostitutky ze zahraničí, včetně České republiky.

Nejstarší řemeslo je v Egyptě nelegální a případ vyšetřuje místní policie a prokuratura. Úřady zatím žádné podrobné informace nepodávají.

Místní deníky ale píší, že mravnostní policie zřejmě rozkryla mezinárodní kuplířskou síť, která v Egyptě působila. Hlavou gangu byl občan České republiky, který do země vozil především české prostitutky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ v Káhiře sleduje zpravodaj Českého rozhlasu Štěpán Macháček

Policie údajně nejprve objevila na webových stránkách profily žen, které uváděly egyptská mobilní čísla. Následně zjistila, že si v bohaté čtvrti gang pronajal vilu, kde prostituci provozoval.

Přestože je v Egyptě prostituce nelegální, stala se součástí tradičních místních komunit. Například na vesnicích lidé vědí, která žena takové služby poskytuje. Také některé hotely dokážou neoficiálně sehnat dámskou společnost.

Ve velkých městech jako je Káhira, jsou kluby a kavárny, ve kterých lze nevěstky najít. Egyptské úřady většinou prostituci přehlížejí, pokud nedojde k udání nebo k příliš viditelnému poskytování těchto služeb.


Zvětšit mapu

Štěpán Macháček, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme