Dědictví nebo spor s majitelem bytu? Problémy seniorů v Plzni řeší právník zdarma

V Plzni se otevírá bezplatná právní poradna pro seniory. Svým obyvatelům ji nabízí největší, centrální plzeňský obvod. Senioři mohou využívat služeb právní poradny až do prosince, celkem v šestnácti termínech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důchodci (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Bezplatné právní poradenství nabízí obvod už několik let a podle místostarosty Radislava Neubauera z ČSSD je o ně mezi seniory velký zájem.

„Nejčastěji naše občany zajímá problém dědictví a vztahy mezi nájemci a majiteli bytů,“ popsal místostarosta.

Právní poradenství se týká občanského, rodinného, bytového a dědického práva. Jedná se například o problémy s převodem bytu, placením nájmu, se závětí, společenstvím vlastníků nebo o otázky věcných břemen nebo finančních problémů seniorů jako jsou například půjčky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O bezplatné poradně pro seniory v Plzni natáčela reportérka Monika Zettlová

„Poradna však není zaměřená na oblast trestně či obchodně právní. Právník nesepisuje smlouvy, ani nezastupuje u soudu,“ doplnil Radislav Neubauer s tím, že právník i v těchto případech poradí, jak problém řešit.

Všichni senioři, kteří by chtěli právní poradnu využít, se ale musí dopředu objednat, a to u paní Olgy Sammerové na telefonním čísle 378 036 472. Podrobné informace najdou zájemci také na webových stránkách úřadu www.plzen3.eu.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme