Sáblíková dojela v Inzellu šestá, v rozjížďce porazila Erbanovou

Martina Sáblíková, vítězka pětikilometrové trati na olympijských hrách v Soči, dojela šestá v závodě na 1500 metrů v německém Inzellu. Zvítězila Nizozemka Ireen Wüstová. Karolína Erbanová skončila ve sprintu na 500 metrů desátá.

Martina Sáblíková soupeří se soupeřkami a s časem během olympijského závodu na 3000 metrů | Zdroj: ČTK

V jedné rozjížďce závodu na 1500 metrů se potkaly obě Češky na startu. Martina Sáblíková porazila Karolínu Erbanovou o 2,4 desetiny sekundy. V průběžném pořadí dlouho vedla, pak ji ale předjely dvě Rusky, Američanka Boweová a Holanďanky Ireen Wüstová a Lotte van Beeková.

Sáblíková se tak umístila na šestém místě, její kolegyně Erbanová byla klasifikována jako patnáctá.

Karolína Erbanová ale dnes jela dva závody. V předešlém sprintu na 500 metrů skončila desátá a dosáhla nejlepšího výsledku na této trati v sezoně.

Ireen Wüstová využila neúčasti olympijské vítězky Jorien Ter Morsové a zvítězila. Druhá skončila Lotte van Beeková, třetí žena závodu v Soči.

Ženy:
500 m: 1. Richardsonová (USA) 37,85, 2. Hesseová (Něm.) 37,86, 3. Fatkulinová (Rus.) 37,89, ...10. Erbanová (ČR) 38,27.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 12 závodů): 1. I Sang-hwa (Korea) 700, 2. Richardsonová 590, 3. Fatkulinová 580, ...19. Erbanová 122.
1500 m: 1. Wüstová 1:54,03, 2. Van Beeková (obě Niz.) 1:54,70, 3. Boweová (USA) 1:55,06, ...6. Sáblíková (ČR) 1:56,69, 15. Erbanová 1:58,08.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Wüstová 380, 2. Boweová 314, 3. Van Beeková 310, ...13. Sáblíková 120, 18. Erbanová 88.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít