Karolína Erbanová

Narozena 27. října 1992. Česká rychlobruslařka a olympionička. Na Zimních olympijských hrách 2018 v Jiížní Koreji vybojobvala bronzovou medaili na trati 500 m. Na rozdíl od úspěšnější kolegyně Sáblíkové se Erbanová zaměřuje spíše na kratší tratě, její dominantou jsou sprinty případně tratě na 500 či 1000 metrů. Ve sprintu se také stala mistryní Evropy za rok 2017. Na svém kontě má také dvě bronzové medaile z mistrovství světa. V letech 2011 a 2012 byla oceněna jako Junior roku v anketě Sportovec roku.

Karolína Erbanová v textech na iROZHLASU

Rychlobruslařka Erbanová slaví ve Stavangeru další pódium. Na pětistovce byla opět druhá

|Jakub Knoll |Zimní sporty

Rychlobruslařka Karolína Erbanová získala ve finále Světového poháru v norském Stavangeru další umístění na stupních vítězů, když v nedělním závodě na 500 metrů obsadila druhé místo. Česká reprezentantka stejně jako v sobotním měření sil na nejkratší trati nestačila pouze na Japonku Nao Kodairaovou, za kterou tentokrát zaostala o 48 setin.

| ČTK |Zimní sporty

Erbanová je v polovině sprinterského MS těsně čtvrtá

Rychlobruslařka Karolína Erbanová je v polovině mistrovství světa v Calgary ve sprintu čtvrtá. Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka zajela druhý čas na pětistovce a čtvrtý na kilometru, v obou případech si vytvořila nový osobní rekord. V čele průběžného pořadí je favorizovaná Japonka Nao Kodairaová, která obě tratě vyhrála.

| ČTK, Petr Kadeřábek, Michal Sobotka |Zimní sporty

Sáblíková na MS obhajuje dvě zlata, ambice má i Erbanová. Trenér Novák chce více než jednu medaili

Pět českých reprezentantů by se mělo představit na nadcházejícím mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v korejském Kangnungu. Hlavní hvězdou nezvykle početné výpravy v dějišti příštích olympijských her bude tradičně Martina Sáblíková, která obhajuje triumfy v závodech na 3000 a 5000 metrů.