Funkcionalistická škola ve Chvaleticích chátrá, město shání peníze na její opravu

Chvaletice žádají Ministerstvo kultury o dotaci na částečnou opravu staré školy.Město chce opravit vstupní schodiště, které je v havarijním stavu. Náklady odhaduje na půl milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hornická Čtvrť v Chvaleticích | Foto: Chvaletice

Funkcionalistická škola architekta Karla Řepy v Hornické čtvrti je památkově chráněná. Několik let je ale prázdná a radnice pro ni nemá využití.

„Mohla by sloužit jako objekt k pronájmu, ale určitě jde o to, aby využití bylo v souladu s tím, že se jedná o kulturní památku,“ říká starostka Chvaletic Blanka Zaklová.

Budovu v roce 1929 projektoval architekt Karel Řepa a národní kulturní památkou byla prohlášena v roce 2009. „Myslím si, že jsou pouze dvě budovy stejného charakteru,“ dodává starostka.

Radnice podle ní aktuálně shání peníze na opravu schodiště, které je v havarijním stavu. Starostka odhaduje, že oprava bude stát zhruba půl milionu korun a město chce získat státní dotaci.

„Zažádali jsme o zařazení akce Obnovíte kulturní památky do havarijního programu ministerstva kultury v roce 2014. Takže uvidíme, jestli budeme mít štěstí a nějakou korunu nám přidají,“ doufá.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme