Basketbalisté Nymburka po druhé porážce s Kazaní v Eurocupu končí

Svou pouť Evropským pohárem ukončili basketbalisté Nymburka v osmifinále, když nestačili na Kazaň. Ruskému celku podlehl český mistr už v úvodním utkání rozdílem 33 bodů, v odvetě na palubovce soupeře pak prohrál 59:76.

Thomas Massamba z Nymburka (vpravo) a Andrew Goudelock z Kazaně

Thomas Massamba z Nymburka (vpravo) a Andrew Goudelock z Kazaně | Zdroj: ČTK

Nymburk sice po prvním poločase nad favorizovaným soupeřem vedl o šest bodů, ovšem domácí se rozehráli ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o osm bodů. Závěrečnou část dokonce o patnáct.

Na obratu se největší měrou podílel bývalý hráč NBA Andrew Goudelock, který zaznamenal 29 bodů.

Basketbalisté úřadujícího českého mistra nakonec prohráli o sedmnáct bodů. Nejproduktivnějším hráčem Středočechů byl jedenáctibodový Tomáš Pomikálek.

Vrátit Kazani porážky ovšem bude moct Nymburk už za čtyři dny, kdy se na půdě ruského soupeře představí ve VTB lize.

Odvetné utkání osmifinále Evropského poháru basketbalistů:
Unics Kazaň - ČEZ Basketball Nymburk 76:59 (20:21, 34:40, 51:49)
Nejvíce bodů: Goudelock 29, Kurbanov a Zisis po 10 - Pomikálek 11, Mahalbašič 10, Page 9. Rozhodčí: Radovič (Chorv.), Vojinovič (Srb.), Čebyšev (Ukr.). Fauly: 17:23. Trestné hody: 17/25 - 9/10. Trojky: 9:2. Diváci: 2000. První zápas 91:58, postoupila Kazaň.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít