ČSSD projedná na konferenci změny stanov, chce se více otevřít lidem

ČSSD plánuje změny uvnitř strany. O jejich podobě a rozsahu mají dnes diskutovat na tři stovky sociálních demokratů na reformní konferenci v pražském hotelu Olšanka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference po jednání Ústředního výkonného výboru a grémia ČSSD v Praze, předseda strany Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

Podle místopředsedy strany Martina Starce může debata vést i ke změně stranických stanov.

„Budu se chtít pobavit o věcech, které se týkají nějakého elektronického komunikačního systému, posílení transparentnosti a akceschopnosti demokratických procesů,“ říká Martin Starec a pokračuje:

„Samozřejmě věci, které se týkají kompetencí jednotlivých orgánů, ale i takových záležitostí, jako je třeba čekací lhůta pro uchazeče pro členství a samozřejmě věci kolem vnitrostranického vzdělávání a přímé volby funkcionářů a kandidátů.“

Sociální demokraty tedy čeká debata o reformě strany. Tři stovky účastníků konference se dnes v pražském hotelu Olšanka budou bavit například o vnitrostranickém referendu, získání nových členů nebo voličů. Diskuze se povede i o odborném zázemí ČSSD.

„Půjde nám o to domluvit se, jak co nejlépe propojit výstupy z odborných komisí, jak je co nejefektivněji dávat k dispozici našim ministrům, lidem, kteří v této chvíli vytváří, navrhují zákony, navrhují vládní opatření,“ upřesnila místopředsedkyně strany Alena Gajdůšková.

Zlepšit se strana chce, i co se týče například prezentace na sociálních sítích. Blok věnovaný komunikaci ve straně a s veřejností povede šéf poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

„Zda všichni členové sociální demokracie mají dostatek informací, které požadují, nebo zda je potřeba objem informací, typ informací nebo způsob jejich předávání zlepšit,“ vysvětluje Jan Hamáček a pokračuje:

A druhá oblast je samozřejmě komunikace sociální demokracie navenek. Tam se určitě budeme bavit o zapojení nových médií, sociálních sítí. Zda způsob, jakým je sociální demokracie využívá dosud, je v pořádku, nebo zda bychom měli něco změnit.“

Věra Pfeifferová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme