V ČSOB na Václavském náměstí byla údajně bomba, provoz stál dvě hodiny

Bombová hrozba na dvě hodiny uzavřela pražské Václavské náměstí. Lupič po neúspěšném přepadení banky ČSOB na rohu náměstí a Vodičkovy ulice totiž nechal na místě kufr s údajnou výbušninou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie okolí pobočky ČSOB, kde měl neúspěšný lupič zanechat výbušninu, uzavřela | Foto: Eva Rajlichová | Zdroj: Český rozhlas

Policisté proto uzavřeli zhruba stometrový úsek pěší zóny ve Vodičkově ulici a část Václavského náměstí zhruba ke Štěpánské ulici, a to jak pro pěší, tak pro auta.

Pobočka ČSOB byla evakuována. Policejní pyrotechnici kufřík, který v bance nechal údajný lupič, naložili do auta a odvezli na speciální pracoviště.

Tam se bude dále prověřovat, jestli v něm je, nebo není bomba. „Výsledky odborného zkoumání budeme mít k dispozici během několika dní nebo týdnů,“ řekla Českému rozhlasu mluvčí pražských policistů Hana Jeřábková.

Uzávěra komplikovala dopravu v centru. Byl přerušen provoz tramvají a nesmělo se ani do stanice metra Můstek na lince A, vlaky tudy jen projížděly. Na místě byla vedle městské a státní policie také záchranná služba a hasiči.

Policie uzavřela Vodičkovu a Jindřišskou ulici | Foto: Simona Bartošová

Lupič hrozil bombou, policie kvůli jeho kufru zavřela dvě ulice - ilustrační mapka oblasti | Foto: ČTK

Eva Rajlichová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme