První zápalnou látku našla bezpečnostní kontrola před týdnem v poště premiéra Pedra Sáncheze - Španělsko o tom ale nemluvilo, ale zpřísnilo ostrahu státních institucí.
Podle španělských médiích byl dopis adresován ukrajinskému velvyslanci a bezpečnostní zaměstnanec, který obvykle otevírá poštu, nepřekontroloval zásilku skenerem.
Mladík přiznal, že útoky na ambasády a firmu plánoval, ale reálně je prý spáchat nechtěl. Obhájce mladíka Petr Pařil si nechal lhůtu, během které může proti rozsudku podat odvolání
„Když se zamyslím nad tím, co Putin nedávno řekl, nepřekvapilo by mě, kdyby použil jaderné zbraně. A jaká by byla reakce USA? Mohli bychom být na pokraji další světové války,“ říká přeživší Hirošimy.
Inspektoři v rámci kontroly navštívili Institut pro jaderný výzkum v Kyjevě, těžební a zpracovatelský závod ve městě Žovti Vody v Dněpropetrovské oblasti a strojírenský závod v Dnipru.
Podobné útoky jsou v Somálsku běžné. Nejčastěji za nimi stojí islámští radikálové z organizace Šabáb, která má podle prezidenta na svědomí také sobotní útoky.
Ruský ministr obrany Šojgu znovu prokázal, že není autonomní politickou figurou, ale jen ubohým vazalem Vladimira Putina. Ostatně takto se dnes jeví celé nejbližší okolí ruského prezidenta.
Moskva v posledních dnech začala obviňovat Kyjev z přípravy útoku takzvanou špinavou bombou, která používá konvenční výbušniny s příměsí radioaktivního materiálu.
Pohrůžka Vladimira Putina, že na Ukrajině použije jadernou zbraň, jestli bude ohrožena takzvaná ruská „územní celistvost“, vyvolala na Západě intenzivní diskuzi o případné reakci.
Vědci varují, že v průběhu let munice koroduje a uvolňuje do moře nebezpečné chemické látky. Problémem jsou také vraky, které mají stále plné palivové nádrže.
Poradce íránského duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího dále uvedl, že Teherán nevyslyší požadavky Západu a nebude vyjednávat o svém raketovém programu a regionální politice.
Ruská armáda po sobě zanechala obrovské místo činu, na kterém už několik týdnů pracují ukrajinští prokurátoři vyšetřující údajné válečné zločiny Ruska i jeho prezidenta Vladimira Putina.
Soud uložil podmínku muži z Jablonecka, který začátkem ledna vyhrožoval odpálením bomby v areálu Pražského hradu. Uznal ho vinným z šíření poplašné zprávy.
Moskva i Kyjev se navzájem obviňují, že se během konfliktu na Ukrajině dopouští válečných zločinů. Mezi ně patří ostřelování a bombardování civilních cílů nebo používání zakázané munice nebo bomb.
Anonym při zavolání na linku 158 sám sebe označil za „krále světa“. V případě uznání viny hrozí muži za šíření poplašné zprávy šest měsíců až tři roky vězení.
Ředitel organizace Kverulant Vojtěch Razima dostal podmínku za telefonát na policii, při kterém vyjádřil obavy z bomby uložené ve vracích dodávek před hradem. Nejvyšší soud rozsudek nyní zrušil.
Do ulic vyrazilo 400 policistů a policistek, kteří obcházejí jednotlivé domy a ujišťují se, že jejich obyvatelé odešli do bezpečí. Až bude oblast zajištěná, bude moci začít zneškodňování bomby.
Policisté byli v neděli ráno přivoláni k výbuchu taxíku v liverpoolské ženské nemocnici. Uvedli, že exploze nebyla prohlášena za teroristický čin, ale vyšetřování vede protiteroristická jednotka.
Motivací k zavraždění tří členů rodiny, které podezřelý znal, mohla být hádka. Při prohlídce bytu podezřelého musel na místo dojet pyrotechnik. Na dveřích byla nastražena nálož.
„Byla zadržena podezřelá osoba, které bylo sděleno obvinění z trestného činu obecné ohrožení," uvedla policejní mluvčí. Bližší informace k celému případu policisté sdělí ve čtvrtek.
K výbuchu došlo kolem 19.40. Policie ulici uzavřela. Na místě zasahovali i hasiči a policejní psovod. Pyrotechnici zjistili, že výbuch způsobil „nástražný výbušný systém“.
Zatímco podezřelý vyjednával s policií, vysílal živě z dodávky video na sociální síti Facebook, kde vznášel protivládní výhrůžky a hovořil o tom, co je podle něj v současných USA špatně.