Při zápasu Sparty s Baníkem zadržela policie 31 lidí. Po návratu fanoušků do Prahy už byl klid

Návrat fotbalových fanoušků Sparty z Ostravy do Prahy se obešel bez větších problémů. Na sobotním zápasu mezi Baníkem a pražskou Spartou v Ostravě ale museli zasahovat i těžkooděnci. Policie zadržela třicet jedna výtržníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtržnosti během utkání mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha | Zdroj: ČTK

Fanoušci Sparty se zpátky do Prahy vrátili v neděli kolem páté hodiny ráno a policisté už zasahovat nemuseli. „Policie při návratu fanoušků Sparty Praha z utkání s Baníkem Ostrava nemusela řešit do současné doby žádné větší problémy,“ doplnil Jiří Kincl z policejního prezidia.

K šarvátkám došlo v sobotu před utkáním mezi Baníkem a hostující Spartou i později na samotném stadionu, kde se situace vyhrotila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policejní zákrok na stadionu řídil náměstek krajského ředitele Radim Daněk a byl hostem Radiožurnálu

Nejprve o sobě dali vědět sparťanští fanoušci, výtržnosti dělali už ve vlaku a z oken podle policistů házeli pyrotechniku. Z vlakového nádraží ušli sotva pár stovek metrů, když je po potyčkách pořádkové jednotky přinutily nastoupit do autobusů a doprovodily až na stadion.

Tam o sobě dali vědět domácí, zvláště pak jejich polští příznivci, když se pokusili dostat ke Sparťanům. Vzduchem létaly petardy, světlice ale taky sedačky z ochozů, padla i část bezpečnostního plotu. A situace byla o to vyhrocenější, že se konflikt odehrál v místě, kde byla i řada rodin s dětmi. Na stadionu museli zasahovat těžkooděnci.

Někteří diváci odešli

„Pro nás byl zásah komplikovaný především v tom, že radikální příznivci se vměstnali mezi normální fanoušky, kde byly ženy a děti, a proto byl zákrok problematický s tím, jaké prostředky proti těmto účastníkům použít,“ popsal náměstek krajského policejního ředitele Radim Daněk.

„Poláci nebo někdo tam vytrhávali sedadla, házeli to na Sparťany. To není normální tohle,“ svěřil se jeden z diváků, který utkání neviděl do konce a ze stadionu odešel naštvaný. Stejně jako jedni manželé, kteří Baník chodí léta a podobnou situaci dlouho nepamatují.

„Že se dostali i mezi obecenstvo, a tam už potom je opravdu strach,“ poznamenala žena., říká Podle mluvčího ostravského klubu Jaroslava Baďury se ale bezpečnostní opatření nepodcenila. „Opatření byla přijata taková, abychom zabránili nebezpečí, zranění fanoušků a dalších.“

Pašování pyrotechniky

Výtržníkům se přesto podařilo na stadion propašovat i petardy a dýmovnice. Podle náměstka krajského policejního ředitele Daňka ale není možné při prohlídkách všechnu pyrotechniku objevit.

„To, že se pronese pyrotechnika je věcí pořadatelské služby, nicméně na jejich obranu musím říct, že to mají velice ztížené, protože pyrotechniku pronášejí ženy i muži někdy i na intimních místech a není možné všechny součástky pyrotechniky dohledat,“ upozornil.

Ostravská policie zadržela celkem třicet dva chuligánů. „Situaci zklidnila až nasazená speciální pořádková jednotka. Policisté zajistili či zadrželi další podezřelé osoby,“ potvrdila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že řada zadržených byla pod vlivem alkoholu. Baník škody prozatím odhaduje na zhruba sto tisíc korun.

Výtržnosti během utkání mezi Baníkem Ostrava a Spartou Praha | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

ČRo, Silvie Mikulcová, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme