Obecní úřad ve Velké Losenici se z hasičárny stěhuje do vlastní moderní budovy

Úřednice z Velké Losenice brzy přestanou běhat s lejstry po strmých schodech. V obci na Žďársku se ze stísněných místností nad hasičskou zbrojnicí přestěhují do historicky prvního vlastního obecního úřadu. Nově postavená prosklená futuristická budova má nezbytný výtah. Její prostory teď dolaďuje architektka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obecní úřad ve Velké Losenici se stěhuje do nové budovy, je to moderní bezbariérová stavba | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

„Já myslím, že tento prostor je krásný a není vůbec problém ho zařídit. Je pro mě velmi inspirativní, jsem ráda za tu čistotu linií ve spodním patře a jemnost provedení.“

Interiérovou designérku Radomíru Smetanovou zařizování nově postaveného obecního úřadu ve Velké Losenici baví. Inspiraci hledala i při rozhovorech s těmi, kdo v něm budou pracovat.

„Pokud jde o kancelář pana starosty, tu jsme vyřešili ve dvou odstínech. Jedná se o zemité barvy, je tam světlá kávička s tmavě hnědou a s tmavým dřevem,“ popisuje Smetanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nové budově obecního úřadu ve Velké Losenici informovala reportérka Hana Mikulincová

Kancelář starosty bude elegantní pánskou místností. „No, může v budoucnu přijít i starostka, zatím je tam starosta a je to v takových pánských odstínech, ale já myslím, že ten interiér přistane každému člověku docela dobře,“ míní architektka.

Část budovy, kde budou úřednice, zvolila v živějších barvách. Bude se tam střídat modrošedá s oranžovou a červenou.

Na obecní úřad si přijdou lidé vyřizovat své záležitosti občas i s dětmi. I na to se při stavbě budovy myslelo.

„Zřídili jsme dětský koutek přímo v jednací místnosti, děti si tam budou moci malovat, prohlížet knížky, bude tam krabice s hračkami, takže dospělí budou mít po dobu jednání s úředníky klid,“ popisuje Smetanová.

Stěhování bude hotové do května

Nová židle u nového stolu čeká například na referentku Helenu Králíčkovou, která se po zkušenostech z hasičárny do bezbariérové budovy těší.

„Tady v hasičářně jsou schody docela strmé, takže když chodí starší nebo hendikepovaní lidé, jsou pro ně překážkou a dost často si na to stěžovali,“ říká. S lejstry proto úřednice často vycházely ven.

„Chodíme také dolů, schody jsou i venku před budovou, chodíme za lidmi dokonce i do auta,“ popisuje.

Úřednice si v nových prostorách přály uzamykatelný trezor a skříňky. Budou je mít. Velké stěhování začne v dubnu, nejpozději v květnu.

Obecní úřad ve Velké Losenici se stěhuje do nové budovy: stávající úřad je ve Velké Losenici už 35 let malých kancelářích nad hasičskou zbrojnicí | Foto: Hana Mikulincová

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme