Ruský prezident Putin chce už od dubna dorovnat důchody na Krymu na ruskou úroveň

Ruský prezident Vladimir Putin slíbil důchodcům na Krymu krásné penze. Pochopitelně je tím potěšil a hodně je navnadil na krásný a bezstarostný život. Pokud Putin dodrží slovo a dorovná krymským penzistům jejich důchody na ruskou úroveň, řada z nich si hodně polepší. Na lavičkách v simferopolském parku se právě tohle téma hodně probírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchodník na Krymu vyměňuje ruské rubly | Zdroj: Reuters

"Dostaneme šest tisíc rublů, a kdo měl větší důchod, tak deset tisíc rublů. A to už od dubna,“ říká starší rázná dáma Ala Denisovna. "Doteď jsme brali ukrajinský důchod, tisíc sto hřiven. S tím se nedalo žít."

Je to složité přepočítávání, ale v praxi to znamená, že by se krymským důchodcům měl důchod o poznání zvýšit, a to dvakrát až třikrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vyšším důchodu lidí na Krymu natáčel zvláštní zpravodaj ČRo Pavel Polák

Ala Denisovna má dobrou náladu, budoucnost je zkrátka růžová: "Děti do tří let mají v Rusku lékařskou péči zdarma, v lékárně se po tu dobu neplatí. Práce bude, pěkné bydlení bude, všechno bude."

"No samozřejmě, že bude dobře," říká Ljuba Nikolajevna, která si s Alou Denisovnou notuje. "Mám u Moskvy známé a ti mi říkali, že se nám život zlepší, že důchod bude hezký. Budete mít na léky, na jídlo. A co máme teď? Ukrajinský důchod, se kterým jen tak tak vyžijeme."

Obě starší dámy zatím nevědí, jestli se bude na Krymu zdražovat, jestli bude dražší jídlo, elektřina, plyn. Věří, že ne. Věří, že jim nové důchody vystačí na všechno.

Jestli bude krymská budoucnost skutečně tak růžová, jak o ní mluví Ala s Ljubou, se teprve uvidí. V následujících měsících se totiž zákonitě musí vybarvit.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme