GL: Fotbalisté Jihlavy deklasovali Olomouc, Ostrava remizovala v Ďolíčku

Fotbalisté Jihlavy nedali Olomouci ve 22. kole nejvyšší soutěže šanci. Na svém stadiónu zvítězili 5:0. Vysočina se tak vzdálila sestupovým pozicím a v tabulce si pojistila 9. místo. Naopak Olomouc je 12. Zápas posledních dvou celků tabulky Bohemians Praha 1905 a Baníku Ostrava skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Jihlavští fotbalisté se radují z druhého gólu

Jihlavští fotbalisté se radují z druhého gólu | Zdroj: ČTK

V záchranářském boji v Ďolíčku oběma týmům překážela vlastní nervozita. Takže když už se do nějaké slibné příležitosti dostali, tak dost často netrefili míč nebo branku. Jako se to stalo před přestávkou v sólu domácímu Lietavovi. Hráči ostravského Baníku byli celkově fotbalovější, ale také oni v dobrých možnostech selhávali.

Zřejmě nejblíže byl gólu po hodině hry Krmenčík, ale hlavičkoval do brankáře Berkovce a ve druhém případě ho nepřekonal ani nohou. A tak se fotbalisté Bohemians 1905 o body s Baníkem podělili a oba celky se dotáhly na devatenáctibodové Brno.

V duelu mezi Jihlavou a Olomoucí nabudila domácí tým hned 11. minuta. Odražený míč se dostal k Joslovi a ten vydařenou střelou překonal olomouckého gólmana. Uklidněná Jihlava se pak rozstřílela.

Do konce prvního poločasu se prosadil Harba, který přidal další gól i po příchodu ze šaten a v 70. minutě to bylo po gólech Jungra a Kučery už 5:0. Jihlava tak překonala své dosud nejvyšší vítězství v první lize, kterým bylo domácí srpnové vítězství 4:0 nad Znojmem.