Biker Kristián Hynek vyhrál extrémní cyklistický závod Cape Epic

Český závodník na horských kolech Kristián Hynek vyhrál při svém premiérovém startu extrémní etapový závod dvojic Cape Epic v Jihoafrické republice. S německým kolegou Robertem Mennenem zvládli sedm etap závodu za 30 hodin a 32 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolo pro život - vítěz Kristián Hynek a za ním druhý v pařadí Pavel Boudný | Foto: Mirek Matějec

„Po projetí cílovou rovinkou to byl úžasný pocit obrovského zadostiučení. Spadnul z nás stres a teď si to začneme užívat,“ řekl Českému rozhlasu vítěz závodu Kristián Hynek.

Český biker s Robertem Mennenem uhájili vedení v poslední sedmé etapě a druhého Františka Raboně se čtyřnásobným vítězem podniku Švýcarem Christophem Sauserem porazili o více než deset minut.

K titulu maratonského mistra Evropy a majitele bronzu z mistrovství světa tak třiatřicetiletý biker přidal další cennou trofej.

Hynek, který plánovaný loňský debut zmeškal kvůli zdravotním problémům, navázal na loňský triumf olympijského šampiona Jaroslava Kulhavého, který v minulém roce vytvořil úspěšný pár se Sauserem.

Hynka nezastavily ani defekty

Do čela průběžného pořadí se Hynek s Mennenem dostali po třetí etapě a vedení už nepustili. V závěrečném dějství závodu náskok jen kontrolovali a dojeli na osmém místě.

„V posledních dvou dnech jsem měl spoustu defektů a měl jsem strach, abychom závod neztratili v posledních kilometrech. Bylo to obrovské psychické vypětí,“ přiznal Kristián Hynek.

Raboň se Sauserem spurtovali v těsném dojezdu o tři desetiny sekundy před nimi na dělené šesté příčce. Nejrychleji zvládli závěrečnou 69 kilometrů dlouhou etapu domácí Matthys Beukes a Gert Heyns.

Závod horských kol Cape Epic v JAR - závěrečná 7. etapa (69 km):
1. Beukes, Heyns (JAR) 3:00:02,3, 2. Schurter, Buys (Švýc./JAR) -0,3, 3. Paulissen, Chiarinni (Belg./It.) -2:21,9, ...6. Sauser, Raboň (Švýc./ČR) -7:40,3, 8. Mennen, Hynek (Něm./ČR) -7:40,6.
Konečné pořadí:
1. Mennen, Hynek 30:31:59, 2. Sauser, Raboň -10:23, 3. Böhme, Stiebjahn (Něm.) -13:26.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme