Nový francouzský premiér Valls skládá vládu, nejspíš vymění některé ministry

Nový francouzský premiér Manuel Valls by měl dnes představit novou vládu. Do čela kabinetu ho jmenoval prezident Francois Holland po nezdaru socialistů v komunálních volbách. Šéfem diplomacie by měl i nadále zůstat Laurent Fabius. V dalších rezortech se ale mohou objevit i nová jména.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský ministr vnitra Manuel Valls

Francouzský ministr vnitra Manuel Valls | Zdroj: Reuters

Premiér Manuel Valls konzultoval některé posty s prezidentem. Není vyloučeno, že vzhledem ke stagnujícímu hospodářskému růstu a rostoucí nezaměstnanosti dojde ke změnám na postu ministra pro ekonomiku.

Ve vládě by se mohl objevit i bývalý starosta Paříže Bernard Delanoe. Segolene Royalová, bývalá prezidentská kandidátka a partnerka Francoise Hollanda, by mohla získat post ministryně spravedlnosti.

Nový premiér Valls ve funkci nahradil Jeana-Marca Ayraulta, který rezignoval i s celou vládou. Důvodem byla porážka socialistů ve víkendových komunálních volbách.

Jan Šmíd, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme