Znojmo odehraje poslední kolo fotbalové ligy v Jihlavě nebo Olomouci

Fotbalové Ligové shromáždění vyřešilo důležitý problém posledního kola Gambrinus ligy. Los soutěže počítal s tím, že Znojmo už bude mít dostavěný stadion a nebude muset využívat azylu v Brně, takže umožnil ve 30. kole naplánovat Znojmu i Brnu domácí utkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 17. kola první fotbalové ligy 1. SC Znojmo - FC Vysočina Jihlava 22. února v Brně. Brankář Znojma Vlastimil Hrubý (vlevo) a jihlavský záložník Marek Jungr | Foto: ČTK

Jihomoravský celek ale zatím nezvládl postavit stadion splňující požadavky pro Gambrinus ligu, proto odehraje poslední utkání proti pražské Dukle buď v Jihlavě nebo Olomouci.

Pro Znojmo to je relativně známá možnost - vždyť Jihlava i Olomouc připadaly v úvahu pro domácí zápasy už na začátku sezóny. Ale vedení klubu doufalo, že to bude jen pro podzimní část a že na jaře už bude ve Znojmě stát ligový stadion. Nestojí a není jisté, jestli vůbec bude.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivo Lubas prozrazuje, jaké možnosti přicházely v úvahu

"Navrhoval jsem tři možná řešení. Zaprvé odehrát to ve Znojmě na nezrekonstruovaném, či částečně zrekonstruovaném stadionu. Druhou možností byla předehrávka domácího duelu Brna či Znojma, pokud by už v tom utkání sportovně o tolik nešlo. Ani jedna z těch alternativ nebyla akceptována," prozradil Ivo Lubas, ředitel oddělení profesionálního fotbalu.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme