V části Prahy vypadl na půl hodiny proud, zřejmě kvůli závadě v rozvodně

Desítky tisíc lidí byly v Praze dopoledne bez elektřiny. Výpadek proudu zasáhl hlavně jižní části města. Za přerušením byla zřejmě závada na přenosové síti. Dodávky proudu se podařilo obnovit už po půl jedenácté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektřina. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

„Podle dostupných informací se tak stalo výpadkem na nadřazené přenosové soustavě, která patří ČEPSu, nikoli PREdistribuci a Pražské energetice. Výpadek trval necelých 15 minut,“ řekl mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec.

Největší výpadky zaznamenali energetici v Praze 4 a 10. Bez elektřiny tak bylo například stotisícové Jižní Město, část Strašnic či Vinohrad. Plně se podařilo dodávky proudu obnovit v 10.33.

„Způsobila to technická porucha, jejíž příčina se vyšetřuje. Vyšetřovací tým je již u rozvodny a zjišťuje závadu,“ uvedla mluvčí ČEPSu Zuzana Dvořáková. Podle ní by měla být příčina známa během několika dnů.

Závada se stala v rozvodně na Chodově, která patří společnosti ČEPS a kde Pražská energetika odebírá proud z nadřazené soustavy 400 kV. Právě v této rozvodně loni v červnu vybuchl transformátor a bez elektřiny se na dvě hodiny ocitla celá třetina Prahy.

ČRo, Veronika Neprašová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme