Jan Veselý dal v NBA pět bodů, ale prohře Denveru v Houstonu nezabránil

Český basketbalista Jan Veselý odehrál proti Houstonu v dresu Denveru 19 minut. Zaznamenal pět bodů, pět doskoků, jeden blok a jednu asistenci. Na výhru to jeho týmu ale nestačilo.

Český basketbalista Jan Veselý v dresu týmu NBA Denver Nuggets

Český basketbalista Jan Veselý v dresu týmu NBA Denver Nuggets | Zdroj: ČTK

Denver nakonec prohrál na palubovce Houstonu 125:130 v prodloužení. V nastaveném čase vedli sice Nuggets o jeden bod, ale pak se hráči Rockets třikrát trefili z tříbodové vzdálenosti a definitivně rozhodli. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí Harden, který nastřílel 32 bodů.

Úctyhodný výkon předvedl v dresu Oklahomy Kevin Durant. Nastřílel 38 bodů a překonal tak výkon Michaela Jordana ze sezony 1986/87, když nastřílel po jedenačtyřicáté v řadě přes 25 bodů.

Oklahoma přesto nestačila na Phoenix v jehož dresu se hned tři hráči dostali přes hranici 20 bodů. Nejúspěšnější z nich byl Goran Dragic s 26 body, Gerald Green nastřílel 24 bodů a P.J. Tucker si vytvořil osobní maximum ziskem 22 bodů.

Velký krok do play-off udělala Atlanta, která využila prohry New York Knicks v Miami. Hawks stačí vyhrát tři z posledních šesti zápasů. Atlanta vyhrála nad trápící se Indianou první čtvrtinu 33:11 a do poločasu povolila domácím pouhých 23 bodů. To je pro Pacers vůbec nejhorší výkon v prvním poločase v historii klubu.

Výsledky NBA:
Golden State - Utah 130:102, Houston - Denver 130:125 po prodl. (za hosty Veselý 5 bodů, 5 doskoků a 1 asistence), Indiana - Atlanta 88:107, LA Clippers - LA Lakers 120:97, Miami - New York 102:91, Phoenix - Oklahoma City 122:115, Portland - New Orleans 100:94, Sacramento - Dallas 91:93, San Antonio - Memphis 112:92.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít