Hymna MS ve fotbale je dílem Pitbulla a Jennifer Lopezové

Do světa se rozletěla melodie, která má roztančit fanoušky při fotbalovém mistrovství světa. Raper Pitbull představil oficiální píseň šampionátu - nazpíval ji společně s americkou herečkou a zpěvačkou Jennifer Lopezovou a brazilskou moderátorkou Claudií Leitteovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazílie, Rio de Janeiro, chudinská čtvrti Jacarezinho. Míče s červenými kříži se objevují na akcích, které připomínají výdaje veřejných peněz na MS ve fotbale | Foto: David Koubek

Píseň, která se jmenuje „We Are One" se na internet se dostala ještě dřív, než měla být oficiálně představena. V portugalštině se jmenuje Olé Olá, protože tenhle popěvek se v ní také objevuje. Je součástí celého alba, které se pravidelně k mistrovství vydává - ta deska se jmenuje Jedna láska, jeden rytmus.

Zmíněnou láskou je zcela jasně fotbal, který spojuje fanoušky po celém světě. Písněmi přispěli také brazilští interpreti, ale také celosvětově známí zpěváci jako Santana a Wyclef Jean. Celé album vyjde 12. května.

V souvislosti s Mistrovstvím světa ve fotbale se ještě mluvilo o dalších známých zpěvácích - hlavně o latinskoamerické hvězdě Rickym Martinovi a zpěvačce Shakiře. Ricky Martin, rodák z Portorika, nazpíval píseň, která vzešla z celosvětové soutěže autorů nazvané Super Song.

Vyhrál ji Elijah King a ten song se jmenuje Vida, v překladu život. Elijah je Američan, jeho oblíbený fotbalista je David Beckham a on sám si myslí, či doufá, že Spojené státy vyhrají fotbalové mistrovství.

Shakira má k fotbalu skutečně blízko, protože žije s obráncem FC Barcelona a španělským reprezentantem Gerardem Piqué, ale hlavně nazpívala hymnu minulého mistrovství světa v Jihoafrické republice pod názvem Waka waka.

To byl vůbec nejúspěšnější song všech šampionátů, ale letos byl její příspěvek menší. Součástí alba je její píseň nazvaná jednoduše La La La, kterou s ní zpívá brazilský muzikant Carlinhos Brown.

David Koubek, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme