Končí termín pro navrhování nominací na Cenu Olgy Havlové

Ještě dnes je možné podávat nominace na Cenu Olgy Havlové. Už po dvacáté ji letos udělí Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. Cena je určena lidem, kteří i přes zdravotní postižení pomáhají ostatním. Kandidáty na cenu Olgy Havlové může navrhovat jednotlivec nebo také charita, diakonie a sdružení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olga Havlová

Olga Havlová | Foto: Knihovna Václava Havla

„Setkali jsme se se zajímavými a velmi silnými příběhy lidí, kteří museli bojovat s vážným onemocněním, například s rakovinovým onemocněním, nebo jsou nevidomí, či léta upoutaní na vozík,“ říká Monika Granja z nadace.

„A navzdory těžkostem, které museli překonat, dokonce nabrali i takovou sílu, že jsou schopni vidět ve svém okolí i těžký život ostatních a ještě jim podat pomocnou ruku,“ doplňuje.

Kdo cenu dostane, rozhodne nadace 19. května. Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové ocenila za svou historii přes dvě desítky lidí. Jako symbol ocenění tradičně získávají bronzovou plastiku akademického sochaře Olbrama Zoubka s názvem Povzbuzení.

Eliška Malínská, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme