Vyšetřovatelé začali zjišťovat příčinu nedělního požáru galvanovny v Lanškrouně

Vyšetřovatelé začínají pátrat po tom, co způsobilo požár galvanovny v Lanškrouně na Orlickoústecku. Hořet tam začalo v neděli a plameny způsobily škodu za 200 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Lanškrouně 20. dubna vypukl požár v bývalé galvanovně | Zdroj: ČTK

Vyšetřovatelé prohledávají požárem zničené prostory a podle jednoho z vyšetřovatelů Pavla Nejtka z pardubického Hasičského záchranného sboru nebude jednoduché zjistit příčinu.

„Jak dlouho to bude trvat, zjistíme až na místě, ale u velkých požárů to může být i dva až tři dny,“ uvádí Nejtek.

„V objektu jsou kyseliny a louhy, takže není vhodné, abychom tam pouštěli pejska. Celý objekt byl zasažen, tak by nám v této fázi určitě nepomohl,“ dodává.

Jedovaté látky do ovzduší neunikly. V čistírně odpadních vod, kam odtekla voda z hašení, byla provedena opatření na zachycení těchto znečištěných vod.

Oheň likvidovalo 13 hasičských jednotek a ještě dnes hasiči zničenou halu stále hlídají. S nimi jsou na místě i policisté, kteří dávají pozor na případné zloděje kovů.

Požár se nejspíš do celé budovy rozšířil z jedné z vnitřních místností. Likvidaci plamenů komplikovaly exploze tlakových nádob s oxidem uhličitým i hustý dým. Kvůli němu lidé v neděli nesměli větrat ani vycházet ven.

Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme