S obhajobou jsem nepočítal, říká mistr Evropy judista Lukáš Krpálek

Judista Lukáš Krpálek musel kromě soupěřů bojovat na evropském šampionátu i se zraněním. Teprve třiadvacetiletý nadějný sportovec, který napodobil ve francouzském Montpellieru svůj loňský titul z Budapešti, bojoval s natrženým svalem v rameni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství Evropy v judu do 23 let 18.listopadu v Praze, kategorie do 100 kg. Lukáš Krpálek  z ČR (vlevo) a Gábor Vér z Maďarska

Mistrovství Evropy v judu do 23 let 18.listopadu v Praze, kategorie do 100 kg. Lukáš Krpálek z ČR (vlevo) a Gábor Vér z Maďarska | Zdroj: ČTK

„Tady jsem nastupoval v takovém stavu, že jsem na tom nebyl úplně dobře. Měl jsem za sebou dvouměsíční pauzu kvůli rameni, takže jsem toho natrénováno moc neměl. Bylo to hrozně moc znát, takže to nebylo jednoduché obhájit a abych pravdu řekl, tak jsem s tím vůbec nepočítal.“

„Ten deficit tam byl obrovský, a když jsem se pral v prvním zápase, tak jsem byl po dvou minutách úplně vyřízený,“ vzpomínal na svůj úvodní duel na šampionátu v kategorii do sta kilogramů Lukáš Krpálek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Judista Lukáš Krpálek obhájil titul mistra Evropy v kategorii do 100 kg

I když s Maďarem Cirjenicsem prohrával, nakonec ho udolal, stejně jako v dalším kole čtrnáctého muže světového žebříčku Ukrajince Blošenka. Pak přišel podle českého mistra Evropy klíčový zápas.

„Rozhodně ten semifinálový souboj s Maretem. On byl domácí závodník, hala byla úplně plná Francouzů, takže ten zápas pro mě nebyl jednoduchý. Po dvou minutách prodloužení se mi podařilo udělat techniku na zemi, udržel jsem ho a tím jsem vlastně vyhrál. To jsem měl obrovskou radost,“ říká Lukáš Krpálek.

Jeho radost samozřejmě nesdíleli domácí fanoušci, kteří po semifinálovém duelu na českého judistu nesportovně bučeli. To ale Krpálka nevyvedlo z míry a ve finále porazil i Gasimova z Ázerbájdžánu. A více než svým sportovním dovednostem vděčil za své druhé evropské zlato své vůli.

Bylo to ohromně těžké, říká Krpálek

„Ta touha po vítězství tam byla ohromná, takže jsem chtěl samozřejmě vyhrát a vždycky se to povedlo ke konci zápasu technikou na zemi, kde jsem udržel soupeře na zádech, takže ta obhajoba byla ohromně těžká,“ dodává Lukáš Krpálek, kterému se jako prvnímu judistovi v historii povedlo obhájit titul z evropského šampionátu.

Teď ho čeká krátký odpočinek a regenerace, ale už v červnu pravděpodobně vyrazí na Grand Prix do Maďarska na turnaj, který už bude kvalifikací na letní olympijské hry v Brazílii. Do nich sice zbývají ještě více než dva roky, ale Lukáš Krpálek už přípravu směřuje k tomuto vrcholu.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme