Soud s ženou obviněnou ze smrti batolete bude pokračovat v červnu

Před trestním senátem stanula 19letá žena z Frýdecko-Místecka, která loni v prosinci údajně zbila svou rok a půl starou dceru. Holčička krátce po útoku zemřela v nemocnici na krvácení do mozku. Po dvou dnech hlavního líčení, kdy vypovídali svědci a znalci, soud citlivý případ odročil na červen. Do mozaiky chybí výpověď důležitého svědka, partnera obžalované ženy, kterého soud nemůže vypátrat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Ludmila Veličková, matka obžalované, vnučku dostala jen pár dní před tragédií do pěstounské péče, převzít si ji ale už nestihla. Padesátiletá matka má tvář staženou bolestí, když vidí dceru přicházet. Mladá žena se na ni podívá a neslyšně pozdraví.

Tmavovlasá dívka na první pohled vypadá stěží na patnáct let, na chodbě soudu s pouty na rukou působí až nepatřičně. Když státní zástupce David Bartoš čte obžalobu, dívka kroutí sklopenou hlavou a pláče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ sleduje reportérka Jana Jeckelová

„Z mého pohledu obžalovaná svou vinu bagatelizuje. Ona připouští, že došlo k jednomu úderu fackou, ale dále jakoukoli vinu popírá. Myslím si, že jistý stupeň v nevyzrálosti v tom hrál také svou roli,“ říká.

Žena na holčičku údajně vztáhla ruku v domě rodičů svého přítele v Sedlištích. Do nemocnice se podle Davida Bartoše zraněná dostala až na druhý den, měla četné modřiny a podlitiny.
„Já bych chtěl říct, že nebylo prokázáno týrání, nějaké dlouhodobé ubližování. Tady se jedná o jednorázové napadení,“ tvrdí.

Matka obžalované před trestním senátem vypověděla, že s dcerou byly potíže. Chytila se party a chodívala s malou pozdě domů. Matka to oznámila sociálním pracovnicím. Důrazně ale odmítla, že by dcera vnučce ublížila.

Pokud soud mladé ženě vinu prokáže, může strávit ve vězení až šestnáct let.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme