Finále a celé play-off KHL si hokejisté Lva užívají. Zbývá udělat zlatou tečku

Hokejisty pražského Lva čeká vrchol sezony. V sedmém finálovém zápase Kontinentální hokejové ligy se v Magnitogorsku utkají s místním Metallurgem o Gagarinův pohár.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Sekáč právě střílí úvodní gól třetího finále, ve kterém Lev Praha porazil Magnitogorsk

Jiří Sekáč právě střílí úvodní gól třetího finále, ve kterém Lev Praha porazil Magnitogorsk | Zdroj: ČTK

Lev Praha má jedinečnou příležitost zapsat se do historie KHL. Vyhrát totiž může jako vůbec první celek, který nehraje domácí zápasy na území Ruska.

„Samo o sobě je to mimořádné. Teď jsme možná trošku v psychické výhodě my. Přece jen budou doma, bude na ně větší tlak,“ říká obránce Jakub Nakládal.

„Všichni chtějí přivést pohár domu, ale celé to play-off je super, všichni si to užíváme, baví nás to. A sedmý zápas finále KHL – to se nemusí už nikdy opakovat. Může se to stát jednou za život,“ dodává hráč s mnoha reprezentačními zkušenostmi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Finále a celé play-off KHL si hokejisté Lva užívají. Zbývá udělat zlatou tečku

Lev navíc ve svém týmu nemá ani jednoho ruského hokejistu. Klubem prošel pouze Vitalij Karamnov, ale to bylo v loňské sezoně. Pro mnohé je tak až nepochopitelné, že zatím ve finále není znát zákulisní tlak. Třeba na to, aby rozhodčí přece jen trochu víc přáli Metallurgu.

„Hodně to překvapuje. Každý čekal, že nás budou řezat neskutečným stylem. A zatím to zvládají výborně. Samozřejmě vždycky je tam něco, co se dá písknout, nebo naopak nemusí, ale nemyslím si, že by jim nějak výrazně nadržovali,“ konstatuje Jakub Nakládal.

Nedá se předpokládat, že by se v sedmém rozhodujícím zápase něco změnilo. Rozhodovat tak bude momentální forma a velmi důležitou roli bude hrát to, komu na poslední utkání klubové sezony zbylo víc sil.

ONLINE: Lev Praha v Magnitogorsku bojuje o vítězství v KHL

Číst článek

„My si užíváme celou jízdu play-off, celou sezonu. Vůbec se netrápíme tím, jestli máme sílu, nebo ne. Máme natrénováno. Být ve finále – a navíc sedmý zápas – co víc si přát. Je akorát škoda, že nehrajeme doma, ale to je snad jediná věc,“ těší se na jeden z vrcholů kariéry obránce Martin Ševc.

O tom, zda udělá pražský Lev za vydařenou sezonou zlatou tečku, se na Radiožurnálu začnete dozvídat po 15. hodině v sérii reportážních vstupů.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme